منو
سبد خرید

دریچه ای به بهشت کودکانه

دریچه ای به بهشت کودکانه
-23 %
دریچه ای به بهشت کودکانه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 113477- 1/3
  • وزن: 0.20kg
115,000 ریال
150,000 ریال

دریچه ای به بهشت کودکانه

نویسنده: محمدرضا سنگری
ناشر: خورشید باران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 108
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تحلیلی از شعر و داستان دینی کودک و نوجوان

نویسندگانی که درباره‌ی ادبیات کودک و نوجوان قلم زده‌اند هر یک از منظر یا مناظری به این دوره و آثار خلق شده پرداخته‌اند. به نظر می‌رسد هنوز سخنان ناگفته در این زمینه فراوان است، هرچند مجلات تخصصی مانند کتاب ماه کودک و نوجوان گام‌های بلند و استواری در تبیین و تحلیل و نقد آثار این حوزه برداشته‌اند.

این کتاب نیز تنفسی است در این فضا. مقوله‌هایی در این اثر هست که پیش از این به آنها پرداخته شده، اما نویسنده کوشیده است مرزها و کرانه‌های دیگری در این قلمروها بیابد و بشناساند. برای دست‌یابی به معیارهای شعر کودک، پیش‌تر باید کودک را شناخت، هم‌چنان که باید شعرشناس بود.

به بیان دیگر، سه عنصر زیر در معیاریابی و معیارسازی برای داوری در شعر کودکانه لازم است: 1- کودک شناسی 2- شعر شناسی 3- شعر کودک شناسی

شعر کودک و برای کودک شعر گفتن بر خلاف انگاره برخی از افراد، ساده و دست یافتنی نیست؛ شناخت دنیای لطیف و رنگین کودکان، زبان ویژه آنان، استفاده از واژگان مناسب، آرزوها و تخیلات آن‌ها کاری ظریف، پیچیده و عمیق است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات