كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
درک فیلم

درک فیلم

نویسنده: الن کیسبی یر
مترجم: بهمن طاهری
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 271
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب 

مصور

همانطور که می دانیم کیفیات بصری فیلم از عوامل متعددی مثل زاویه‌ی دید فیلمبرداری، عدسی ها، فاصله ی دوربین تا موضوع، قاب بندی، نورشناسی و میزانسن و غیره تشکیل شده است.ممکن است شما فکر کنید که اطلاعات داشتن در مورد این عوامل فقط برای فیلمسازان اهمیت دارد اما واقعیت این است که همه ی خصایص بصری برای تماشاگری که در پی دیدن آن هاست قابل درک است و همین که باز شناخته شوند می توانند سرچشمه ی لذت وافری باشند که از رهگذر فیلمها دریافت می شود. در برخی فیلمها جایی که کنش فقط با یکی دو عنصر بصری نشان داده می شود بازشناخت آنها برای درک فیلم اهمیت خطیری دارد.

درک فیلم رهنمونی آشنا کننده برای بیننده ای است که می‌خواهد از عنصرهای گوناگون تشکیل دهنده یک فیلم و کلیتی که این عنصرها پدید می‌آورند به دریافتی هنرورانه نایل آید، و برای او آموزشی است در این موضوع که چگونه به فیلم نزدیک شود و اینکه چرا نحوه این نگاه به فیلم با نحوه نزدیک شدن به قالب‌های بیانی دیگر، به ویژه داستان فرق دارد. درک فیلم در حد خود انگیزه ای است برای خواننده تا فیلم‌های مورد بحث رزا در فروغی تازه ببیند، فیلم‌هایی که عموما برای تماشاگران ایرانی آشناست و بارها در اینجا به نمایش در آمده و به علاوه در میان منتقدان جهان نیز مطرح بحث و نظر فراوان بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درک فیلم

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 94576 - 53/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: الن کیسبی یر, بهمن طاهری, نقد فیلم, فیلم, سینما, تاریخ سینما, کتاب درک فیلم