دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

درمان گیاهی با روش ابوعلی سینا

درمان گیاهی با روش ابوعلی سینا
درحال حاضر موجود نمی باشد
درمان گیاهی با روش ابوعلی سینا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123312 - 115/3
  • وزن: 0.40kg
  • SKU: 11419
0 ریال

درمان گیاهی با روش ابوعلی سینا

نویسنده: محمد حسن نعیمی
ناشر: نسل نواندیش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اخلاط چهارگانه و رعایت طبایع : شامل عوامل ایجادکننده یا تشدیدکننده‌ی ۳۸۲ بیماری و درمان ...

قرن‌هاست که آثار معجزه‌آسای داروهای گیاهی، این نعمت‌های بی‌دریغ خداداد به اثبات رسیده و میلیون‌ها تن از خواص درمانی آن‌ها سود جسته‌اند و ده‌ها پزشک حاذق و نامی با زحمات زیاد، کوله‌بار تجربیات خود را یک به یک به شاگردان خود منتقل کرده‌اند. از این میان کشور ایران و پزشکان نامی این کشور همچون پورسینا و رازی سهمی بسزا در این مهم داشته‌اند که همگی پایه‌ی درمان‌ها را بر اخلاط چهارگانه گذارده‌اند.

این جانب با مطالعه‌ی کتب پرشمار سنتی و مدرن و آزمودن تجربیات نسخ گیاهی به اهمیت این مقوله پی‌برده‌ام و اقدام به نگارش کتابی کردم تا صحت این موضوع را ثابت و پزشکان امروزی، این وارثان پیشه‌ی پورسینا را به مطالعه و به کار بستن دستورهای آن ترغیب کنم. این کتاب با بهره‌گیری از منابع و مآخذ جدید علمی و مکاتبات با مراکز تغذیه و گیاه‌خواری بعضی کشورها بر پایه‌ی درمان بر مبنای اخلاط چهارگانه‌ی طب قدیم نگاشته شده است.

استفاده از گیاهان به عنوان دارو برای پیشگیری و درمان بیماری ها از روزگاران کهن مورد توجه متخصصان طب سنتی قرار داشته و تا ابتدای قرن شانزدهم معتبرترین روش برای درمان بیماری ها به شمار می رفته است.

ابوعلی سینا از نخستین دانشمندانی است که در کتاب قانون به شرح و بررسی علمی خواص درمانی گیاهان پرداخته است. قانون ابن سینا همراه با کتاب الحاوی که از سوی رازی به رشته ی تحریر درآمد، منابع ارزشمند طب گیاهی بوده و قرنها به عنوان کتاب مرجع مورد استفاده دانشمندان غربی قرار گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات