دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

درمان طبیعی با سرکه سیب

درمان طبیعی با سرکه سیب

نویسنده: مارگوت هلمیس
مترجم: ملیندا اسکندری
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1382 _ 1380 - دوره چاپ: 6 _ 3

 

مروری بر کتاب 

درمان سردرد، گلودرد، سرماخوردگی و بیماری های مفصلی و همچنین اختلالات گوارشی با تاثیر درمانی سرکه سیب

داروی خانگی امتحان شده مقرون به صرفه و با روش مصرف آسان تغذیه نادرست علت بروز بسیاری از بیماریهاست .سرکه سیب ماده ایده آلی در سیستم مدرن حفظ سلامتی است که در پیشگیری از بیماری‌ها و استفاده از مواد و داروهای ملایم تأکید فراوان دارد. طبق تجربیات خوبی که از پیشینیان به ما رسیده می‌توانیم به سرکه سیب اعتماد کنیم، بهتر است شما نیز آن را امتحان کنید. 

تغذیه‌ نادرست‌ علت‌ بروز بسیاری‌ از بیماری‌هاست‌. این‌ کتاب‌ راهنما به‌ شما نشان‌ می‌دهد که‌ چگونه‌ می‌توانید با سرکة‌ سیب‌ طبیعی‌ میزان‌ املاح‌ بدن‌ خود را افزایش‌ دهید و اندام‌های‌ درونی‌ بدنتان‌ را پالایش‌ کنید. علاوه‌ بر این‌ می‌توانید بیماری‌های‌ پوستی‌، قلب‌، عضلات‌، مفاصل‌، اعصاب‌ و سیستم‌ ادراری‌ را با موفقیت‌ کامل‌ درمان‌ کنید. این‌ کتاب‌ راهنمای‌ دقیقی‌ برای‌ مصارف‌ داخلی‌ و خارجی‌ سرکه سیب‌ است‌. سرکه سیب، داروی‌ خانگی‌ امتحان‌شده‌، مقرون‌ به‌ صرفه‌ و با روش‌ مصرف‌ آسان‌ به راحتی در اختیار همه است.

این‌ کتاب‌ راهنما به‌ شما نشان‌ می‌دهد که‌ چگونه‌ می‌توانید با سرکه‌ سیب‌ طبیعی‌ میزان‌ املاح‌ بدن‌ خود را افزایش‌ دهید و اندام‌های‌ درونی‌ بدنتان‌ را پالایش‌ کنید.علاوه‌ بر این‌ می‌توانید بیماری‌های‌ پوستی‌، قلب‌، عضلات‌، مفاصل‌، اعصاب‌ و سیستم‌ ادراری‌ را با موفقیت‌ کامل‌ درمان‌ کنید. این‌ کتاب‌ راهنمای‌ دقیقی‌ برای‌ مصارف‌ داخلی‌ و خارجی‌ سرکه سیب‌ است‌.

یک ضرب المثل آلمانی می گوید: « هرکس چیزهای ترش بخورد، آدم شاد و سرحالی خواهد شد. » با این ضرب المثل سعی می کنند بچه ها را به خوردن میوه ها و آبمیوه های ترش تشویق کنند. وقتی به اثرات خوب سرکه سیب ترش بر ارگانیزم های بدن توجه کنیم به درستی این ضرب المثل پی خواهیم برد، زیرا غذای ترش حاوی سرکه واقعا خلق و خوی ما را شاد می کند، به ما شادابی می بخشد و ما را از افکارِ گرفته و تیره رها می سازد.

سرکه سیب حاوی مواد بسیار با ارزشی است که سوخت و ساز بدن ما را متعادل می کنند، باعث تسهیل جریان گردش خون می شوند و برای سلامتی ما بسیار مفید هستند. خوردن روزانه یک قاشق سرکه سیب باعث بهبود حال عمومی فرد می شود و در واقع پایه و اساس داشتن وضعیت جسمانی خوب و روحیه ای شاد و بشاش است.خاصیت گندزدایی سرکه امروزه تقریبا به دست فراموشی سپرده شده است. در گذشته که صنایع شیمیایی وجود نداشتند سرکه در درمان زخم ها نقش به سزایی داشت.

از دیرباز بسیاری از مردم سرکه سیب را به عنوان داروی خانگی می شناختند. از زمان مادربزرگ ها و مادر مادربزرگ ها شربتی که از مخلوط سرکه سیب، آب و عسل درست می شد به عنوان داروی شفابخشی برای بسیاری از کسالت های مختصر استفاده می شده است.

این شربت به سوخت و ساز و هضم غذا کمک می کند، سرفه و سرماخوردگی را بهبود می بخشد، میزان کلسترول خون را کاهش می دهد و کاهش وزن را آسان تر می کند و این ها تنها بخشی از فواید این شربت محسوب می شوند. سرکه سیب اثر ضدباکتری و عفونت زدا دارد و این خاصیت در گذشته برای مداوای زخم ها بسیار مهم و ضروری بوده است.

مصرف خارجی سرکه سیب به عنوان ماده طبیعی بهداشت پوست تاثیر مطلوبی بر پوشش اسیدی پوست دارد. سرکه سیب به عنوان مکمل حمام، لوسیون پوست، دهان شویه و محلول آبکشی موها استفاده می شود، شوره سر را از بین می برد و به موها شفافیت و جلا می بخشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات