منو
سبد خرید

درمان بدبختی

درمان بدبختی
درحال حاضر موجود نمی باشد
درمان بدبختی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 44116 - 44/6
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 22
0 ریال

درمان بدبختی

نویسنده: سیدمحمد مویلحی
مترجم: محمدحسن شریف
ناشر: کلاله خاور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1317 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : درحد نو

 
مروری بر کتاب  

 انسانها همیشه به دنبال خوشبختی، آرامش، عشق، بهره وری مطبوع از زندگی و درک و شعور بیشتر هستند. با این وجود، در کمال تعجب می توان شاهد افرادی بود که در طول زندگی شان به دنبال یافتن دلائلی برای احساس بدبختی خویش هستند. این عده عملا شرائطی فراهم می کنند تا احساس بیچارگی همواره وجودشان را در بر بگیرد.
عجیب تر از همه آنکه احساس بدبختی و حتی ایجاد ترحم در دیگران، نفعی برای شان حاصل نمی کند. نه قادر هستند معشوق خوبی باشند و نه از سر نکبت و بیچارگی که مدام بازتولید می کنند سودی نصیب شان می شود. سئوال اساسی این است که چرا این نوع انسانها مصرانه بر ذلیلی و بدشانسی و بیچارگی خود تاکید می ورزند؟
بعد از سالها توجه و دقت در رفتار آدم هایی که همیشه بدبخت جلوه می کنند و پس از جمعبندی نظرات متفکرینِ روان درمانگری که می شناسم به یک جواب برای این عادت های ناهنجار رسیدم. به نظر من ایجاد یک شخصیت بدبخت و نالان به خودی خود کاری است کارستان. به نظر من رضایتمندی که بعضی افراد با خلاقیت و تلاش خستگی ناپذیر برای تهیه یک هویت مایوس و بدبخت، نصیب خود می سازند از دردسری که برای خود فراهم می کنند سودمندتر است.

معمولا، وقتی که شما احساس بدبختی می کنید، حوادث زندگی، از جمله شرایط غیر منتظره، از دست دادن روابط عاطفی  باعث می شود که شرایط را بدتر از آنچه که انتظار دارید بپندارید ومخصوصا زمانی که از عزیزانتان جدا می شوید احساس غم و اندوه بر شما مستولی می شود وبه نظر می رسد که در انتخاب وتصمیم گیری خیلی ضعیف عمل می کنید و انگار یک بحران عاطفی را در پیش دارید.

توجه داشته باشید که هنگامی که شما به چیزی نیاز دارید وآن سخت است ، برای خود اهدافی را تعیین کنید ولیستی از سپاس گذاری ها نیز تهیه کنید واز هر کاری که در آن روز انجام داده اید واتفاق افتاده است را به یاد داشته باشید وبا یک لبخند به خود پاداش دهید.
هنگامی که شما دلیل خوبی برای داشتن احساس بد ندارید سعی کنید به ایجاد تغییرات مثبت بپردازید. با این حال، مهم است که اطمینان حاصل کنید که بین تجربیات مثبت زندگی  با مسائل استرس زا و طاقت فرسا تعادل برقرار کنید.

فهرست

اندوه و پریشانی از چیست و چگونه نابود می شود؟
زیان خشم و درمان آن
از زمانی که دارید بهره گیرید
چگونه نیکی باید کرد
شرف و آوازه از چیست
سهولت فلسفه
و...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات