منو
سبد خرید

درمان با قرآن

درمان با قرآن
-27 %
درمان با قرآن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 121393 - 13/6
  • وزن: 0.30kg
110,000 ریال
150,000 ریال

درمان با قرآن

نویسنده: محمدرضا کریمی
ناشر: گویا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 190
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 7


مروری بر کتاب 

در نوشتار حاضر تاثیر دعا و نیایش در شفای بیماری‌های روحی یا جسمی، نیز ثواب قرائت آن براساس ترتیب سوره‌های قرآن به چاپ رسیده است .

در روایت معصومین (علیهم السلام) سه نوع درمان برای بیماری ها و رفع مشکلات وجود دارد که عبارتند از:
1 - درمان با داروهای طبی، یعنی مراجعه به پزشک و انجام دستورات او که این نیز جزء لوازم لا ینفک توکل الهی و انجام دستورات اوست.
2 - خواندن ادعیه و اذکار و آیات قرآن کریم جهت رفع مشکلات و بیماری های روحی روانی.
3 - توسل به خود ائمه (علیهم السلام).
لذا شافی بودن قرآن نیز بر دو قسم است: یکی از حیث دستورات آن که باید دستور قرآن و شرایط آن که در ابتدای کتاب بیان شده است رعایت شود تا از مشکلات و امراض رهایی یابیم؛ چنان که بیمار باید به نسخه ی طبیب عمل نماید تا درمان شود و قسم دیگر از حیث تأثیر و معجزه های آیات قرآن است.
اما آن چه ما را بر این داشته که این کتاب را به صورتی که ملاحظه می فرمایید تهیه کنیم چند جهت است:
اولا: بارها افرادی را دیده ایم که در زندگی به علل مختلف به جایی می رسند که در مشکلات دنیوی تنها فریادرس را خدا می دانند و به دنبال آن هستند که به وسیله ای حرف دل خود را با خدای مهربان در میان گذارند تا موجب آرامش دل و روان آن ها باشد.

ثانیا: مردمی هستند که به واسطه ای فطرت پاک خدایی، همین که از همه جا مأیوس و ناامید می شوند، روی به ذات پاکی می برند که آنها را از انواع مشکلات و سختی ها نجات دهد و خواست آنها را بشنود و پاسخ دهد؛ و چه بسا افرادی که به واسطه ی داشتن روح پاک و ملکات فاضله ی اخلاقی و معنوی آیه ای یا دعایی را بخوانند یا بنویسند و با خود دارند و در جای خود کمال تاثیر را در رفع مشکل یا شفای دردی داشته باشد که اگر فرد دیگری همان کار را کند شاید مؤثر نباشد. پس تا حدی که می شود، باید افراد را هدایت کنیم.

ثالثاً: می بینیم و می شنویم که بعضی از افراد گاه و بیگاه نسبت به ادعیه و اذکار، روش بزرگان دین را در زمان های گذشته و حال مورد استهزاء قرار می دهند، ولی غفلت دارند که هیچ عاقل و عالمی آن هم علماء و صلحاء دین ما همچون مجلسی ها و شیخ عباس قمی ها نخواسته اند با نوشتن و نقل روایاتی که در حل مشکلات دنیوی مردم هست بگویند این تنها راه نیست. بلکه هدف این بوده که مؤمنین را به حال امید نگه دارند و اولین و آخرین مشکل گشا را خدا بدانند، گرچه هر مؤمن عاقلی این را می داند که راه های اولیه در معالجه و درمان را باید به بهترین وجه موجود آن طی کند، اما اگر چنان چه به جایی رسید که همه ی این مقدمات به او جواب رد دادند و تمام راه ها مسدود بود مانند بیماری های ناشناخته و بدون درمان باز خداوندی که قادر بر همه چیز است رحمت او در شفای امراض باقی است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات