كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
درس گفتارهایی در فلسفه اخلاق

درس گفتارهایی در فلسفه اخلاق

نویسنده: سروش دباغ
ناشر: صراط
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 258
اندازه کتاب: 
رقعی سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب  

کتاب حاضر صورت منقح دروس فلسفه اخلاقی است که طی دو ترم در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (مهر 86 ـ تیر 87) القاء شده است. در این برنامه درسی،‌ عموماً برخی از مباحث جاری و ساری در دو شاخه فرااخلاق و اخلاق هنجاری انتخاب و به شرح و بسط آنها همت گماشته شده است. بسط، نهادینه‌سازی و بومی کردن یک سنت فلسفی در میان ما مستلزم برداشتن چندین گام است. گام نخست حسن انتخاب و ترجمه آثار مفید و آموزشی در سنت مورد نظر است. این امر مخاطبان را با مفاهیم و آموزه‌های محوری آن سنت آشنا خواهد کرد. گام بعدی تألیف مقالات و کتاب‌هایی درباره مؤلفه‌ها، مقومات و مفاهیم سنت مورد نظر به زبان مادری است.

این مهم دیگران را مدد می‌رساند تا بتوانند در آن سنت فلسفی به زبان مادری فکر کنند. هم زمان با این امر، تنظیم و تنسیق گفتارهای درسی‌ای که متخصصان درباره موضوعات متعدد آن سنت فلسفی القاء کرده‌اند. مفید فایده است.


فهرست

مقدمه
بخش اول: فرا اخلاق
واقع گرایی‌اخلاقی
خاص گرایی‌اخلاقی
کلیت پذیری
ترتب
نظریه خطای‌مکی
شهودگرایی
عاطفه گرایی
نسبت میان دین و اخلاق
بخش دوم: اخلاق هنجاری
وظیفه‌گرایی
نتیجه‌گرایی
اخلاق وظایف در نظر اول
اخلاق فضیلت محور
اخلاق فمینیستی
دگر آیینی

 

 
 
 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درس گفتارهایی در فلسفه اخلاق

  • ناشر: صراط
  • کد کتاب: 46805 - 56/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سروش دباغ, فلسفه اخلاق, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اجتماعی