منو
سبد خرید

درسهایی از امام خمینی ؛ حکومت اسلامی ، جهاد اکبر

درسهایی از امام خمینی ؛ حکومت اسلامی ، جهاد اکبر
درسهایی از امام خمینی ؛ حکومت اسلامی ، جهاد اکبر
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 73246 - 52/5
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 15

درسهایی از امام خمینی ؛ حکومت اسلامی ، جهاد اکبر

نویسنده: امام خمینی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 294
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب

متن پیاده شده درسهای امام خمینی (س)در باره اهمیت و لزوم تهذیب نفس می باشد که در نجف اشرف ایراد شده است . این رساله که در عین اختصار نکات اخلاقی و تربیتی و سیاسی فراوانی را مشتمل است

کتاب« ولایت فقیه» مجموعه سیزده جلسه تدریس است که حضرت امام خمینی (س) در فاصله سیزدهم ذیعقده 1389 ه.ق تا دوم ذیحجه الحرام 1389 ه.ق مطابق با اول بهمن ماه تا بیستم بهمن ماه 1348 ه.ش در ایام اقامت در نجف اشرف ایراد فرموده اند . این سخنرانیها در همان ایام به صورتهای مختلف ، گاهی کامل و گاه به صورت یک یا چند درس تکثیر و منتشر شده است . فهرست آیات ، روایات ، اعلام کتابها ، اصطلاحات فقهی و حقوقی نیز به کتاب اضافه شده است.

موضوع «ولایت فقیه» فرصتى است که راجع به بعضى امور و مسائل مربوط به آن صحبت شود.ولایت فقیه از موضوعاتى است که تصور آنها موجب تصدیق مى‏شود، و چندان به برهان احتیاج ندارد.به این معنى که هر کس عقاید و احکام اسلام را حتى اجمالًا دریافته باشد چون به ولایت فقیه برسد و آن را به تصور آورد، بى‏درنگ تصدیق خواهد کرد و آن را ضرورى و بدیهى خواهد شناخت.

اینکه امروز به ولایت فقیه چندان توجهى نمى ‏شود و احتیاج به استدلال پیدا کرده، علتش اوضاع اجتماعى مسلمانان عموماً، و حوزه‏ هاى علمیه خصوصاً مىباشد.اوضاع اجتماعى ما مسلمانان و وضع حوزه‏هاى علمیه ریشه تاریخى دارد که به آن اشاره مى‏ کنم.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب