منو
سبد خرید

درسهائی درباره مارکسیسم

درسهائی درباره مارکسیسم
-28 %
درسهائی درباره مارکسیسم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 119320 - 3/6
  • وزن: 0.40kg
180,000 ریال
250,000 ریال

درسهائی درباره مارکسیسم

نویسنده: جلال الدین فارسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 328
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  عطف کتاب پارگی و کمی افتادگی دارد ~ 70 صفحه اول کتاب با مداد خط کشی شده است.

 

مروری بر کتاب 

مارکسیسم (Marxism) مکتبی سیاسی و اجتماعی است که تحت تأثیر اندیشه‌های کارل مارکس، فیلسوف و انقلابی آلمانی در اواخر قرن نوزدهم پیدا شد. فردریش انگلس نیز از شکل‌دهندگان مهم به اندیشه مارکسیسم بوده‌است و مارکسیست‌ها با اصول کلی اندیشه او نیز موافق هستند.

...در آغاز انقلاب سوسیالیستی را از نظر مارکسیسم ( که مالکیت جامعه بر وسائل تولید است ) معنی کرده سپس نظریات مارکس را که از پیدایش انقلاب در جوامع سخن گفته بیان می کند بدین صورت که وی معتقد است انقلاب با تغییر تولید در جامعه بوجود می آید و هیچ ارتباطی به اراده مردم ندارد ، و تا زمانی که تولید آن مراحل تکاملی خودرا طی نکند ایجاد انقلاب امکان ندارد ...

مائوتسه دون می گوید: «از ما سوال می کنند: اکنون که اکثریت مردم کشور ما مارکسیسم را به مثابه افکار هدایت کننده پذیرفته اند آیا باز می توان آن را مورد انعقاد قرار داد؟ البته که می توان مارکسیسم یک حقیقت علمی است و از هیچ انتقادی وحشت ندارد. اگر مارکسیسم از انعقاد وحشت می داشت و اگر با انتقاد مغلوب می شد دیگر به هیچ دردی نمی خورد.

مگر نه این است که ایده آلیست ها هر روز و به طرق گوناگون مارکسیسم را به باد انتقاد می گیرند؟ ... مارکسیست ها نباید از انتقاد هیچکسی ترس و وحشت داشته باشند. به عکس مارکسیست ها باید خود را در آتش انتقاد و در طوفان مبارزه آبدیده کنند، رشد و تکامل دهند و مواضع نوینی را تسخیر نمایند.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات