منو
سبد خرید

درد اهل قلم

درد اهل قلم
-21 %
درد اهل قلم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130297 - 75/2
  • وزن: 0.20kg
220,000 ریال
280,000 ریال

درد اهل قلم

نویسنده: باقر مومنی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 110
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

در پنجاه سال اخیر نویسندگان، شاعران و هنرمندان فراوانی در راه آزادی کلام، در نیمه راه زندگی جان خودشان را از دست دادند. از جانب کانون نویسندگان خواهش می کنم بیاد همه ی آن از دست رفتگان و به خصوص آنها که می توانستند الان باشند و گرمی کانون ما را صد چندان کنند، و بیش از همه به یاد پنج نفر از آنها یعنی نیما یوشیج، صادق هدایت، صمد بهرنگی، جلال آل احمد و علی شریعتی یک دقیقه سکوت کنیم.
به یاد این شعر مولوی افتادم که می گوید:

جان گرگان و سگان از هم جداست       متحد جانهای شیران خداست

محمد باقر مؤمنی (۲۳ اردیبهشت ۱۳۰۵ در کرمانشاه -) مترجم، تاریخ‌نگار، پژوهشگر سیاسی و فعال سیاسی چپ است. وی مدتی در حزب توده ایران عضویت داشته و سپس از این حزب جدا شده است. مؤمنی شهریور ۱۳۵۷ و در هنگام وقوع حادثهٔ ۱۷ شهریور در ایران نبود، اما در همین زمان به منزل وی برای دستگیری وی مراجعه می‌شود.

مؤمنی به ایران بازمی‌گردد و با همکاری ناصر رحمانی‌نژاد، سعید سلطانپور و بزرگ پورجعفر هفته نامهٔ صدای معاصر را منتشر می‌کند که با سردبیری صارم الدین صادق وزیری تا تیر ۱۳۵۸ چهارده شماره از آن منتشر می‌شود.از فروردین ۱۳۵۸ انتشار نشریهٔ تئوریک مارکسیستی اندیشه را نیز آغاز می‌کند. در همین زمان مسئله ارضی و جنگ طبقاتی و همچنین مسایل جنبش و حزب توده را نیز منتشر می‌کند که با واکنش حزب توده مواجه می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات