کتاب درخت طوبی ؛ تبارنامه سادات در متون کهن فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات بنیاد پژوهشهای اسلامی

درخت طوبی ؛ تبارنامه سادات در متون کهن

نویسنده: غلامرضا جلالی
ناشر: بنیاد پژوهش های اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: رحلی سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

این کتاب برگرفته از کتاب المجدی فی انساب الطالبیین نوشته نجم الدین ابن الحسن علی بن محمد علوی است.،نویسندگان غلامرضا جلالی،غلامعلی تژده،شکرالله اختری،محمدحسن پاکدامن،سید ابوالحسن هاشمی تبار.

نسب‌شناسی از شاخه‌های علم تاریخ است که اشخاص را از راه پدران یا وابستگی‌های ایلی شان معرفی می‌کند، این دانش تاکنون به دو صورت مشجر (از نوادگان به نیاکان) و مبسوط (از نیاکان به نوادگان) ارائه شده و ملت‌های گذشته با آن آشنا بوده‌اند و ساکنان حجاز در دوره جاهلیت به حفظ انساب نیاکان خود اهمیت می‌داده‌اند، آنان همه ساله در ایام حج وقتی از مناسک آن فارغ می‌شدند، در بازار حضور می‌یافتند و نسب خود را به حاضران عرضه می‌کردند، چنان‌که آیه شریفه 200 در سوره مبارکه بقره به این نکته اشاره دارد، بدین سان هر فرد با انسابش شناخته می‌شد یا او را به شهر و حرفه‌اش نسب می‌دادند.

با توجه به شبهاتی که علیه تشیع صورت می‌گیرد، توجه و اهتمام مردم به مذهب تشیع و به ویژه سادات بیشتر می‌شود. چاپ و انتشار کتاب «درخت طوبی» با موضوع تبارنامه سادات در متون کهن، در آشنایی و همبستگی هر چه بیشتر با سادات بسیار موثر خواهد بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درخت طوبی ؛ تبارنامه سادات در متون کهن

  • 0ریال

برچسب ها: غلامرضا جلالی, سیادت, تاریخ شیعه, سیادت, شیعه, تبار شناسی, کتاب درخت طوبی