منو
سبد خرید

درخت انجیر معابد ؛ دو جلدی

درخت انجیر معابد ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
درخت انجیر معابد ؛ دو جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 125833 - 76/6
  • وزن: 1.20kg
  • UPC: 145 = 190
0 ریال

درخت انجیر معابد

نویسنده: احمد محمود
ناشر: معین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1038
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 _ 1380 - دوره چاپ: 6 _ 3

 

مروری بر کتاب 

در « درخت انجیر معابد» محمود از عوامل و عناصری سود برده است که نیاز به جرئت خاص دارد. به عبارت دیگر می توان گفت اگر نویسنده به قدرت و تسلط خود اطمینان نداشت شاید از ترس سقوط به این عناصر که در رمان ایرانی تازگی دارد نزدیک نمی شد.رمان از نظر ساختار ، ظرفیت تازه ای از رئالیسم است که با سورئالیسم پیوند خورده است. می توان گفت که جان مایه رمان از نظر موضوع در رمان فارسی تازگی دارد.

در پیرامون درخت، در دل یک شهر سنتی به تدریج شهرکی شکل می گیرد که از نظر اندیشه با شهر نشینی اختلاف پیدا می کند و همین موجب تنش ها درگیریهای فیزیکی و فکری می گردد.این درگیریها پایانی محتوم دارد که به هر کیفیت بر اساس حوادث باید انتظارش را داشت این مختصر در مورد یک رمان حجیم حتی نمی تواند اشاره ای کوتاه باشد؛ پس باید این رمان را خواند و قضاوت کرد.

این کتاب ؛ از حوادث و شرایطی برخوردار است که شاید در آثار دیگر احمد محمود کمتر دیده شود. تنها وجه اشتراک این رمان با رمان‌های دیگر نویسنه سرزمین گرم است که بنا به اقتضای خصلت‌های اقلیمی «درخت انجیر معابد» انتخاب شده است. در این رمان بیش‌تر حوادث اساسی پیرامون درخت معابذ شکل می‌گیرد و در حقیقت انجیر معابد شکل می‌گیرد و در حقیقت انجیر معابد مرکز حوادث عمده است و چنین است که درختانجیز خصلت‌های خود را به رمان تحمیل می‌کند.

شاید می‌شد سمبل دیگری انتخاب کرد که نیاز به محیطی گرم نداشته باشد از این بابت می‌شد این رمان در هر مکان و هر زمان واقع شود. در این رمان انجیر معابد مرکز حوادث مهمی است که اتفاق می‌افتد و این حوادث خود موجب حوادث دیگری می‌گردد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات