كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
درب‍اره‌‌ی دم‍وک‍راس‍ی‌ ؛ سیر تحول و شرایط تحقق آن

درب‍اره‌‌ی دم‍وک‍راس‍ی‌ ؛ سیر تحول و شرایط تحقق آن

نویسنده: رابرت ال. دال
مترجم: فیروز سالاریان
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 265
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

مروری بر کتاب 

رابرت آلن دال، نویسنده‌ی کتاب، بی‌گمان یکی از نظریه‌پردازان و متفکران به‌نام و تراز اول علم سیاست، به‌ویژه در مقوله‌ی دموکراسی، در عصر کنونی است. وی که اهل ایالت ایوا در امریکاست، در سال 191۵ در یک خانواده‌ی پزشک‌ زاده شد. بعد از خدمات نظامی و دولتی در فرانسه و آلمان در جنگ جهانی دوم و اتمام تحصیل به دانشکده‌ی علوم سیاسی دانشگاه ییل پیوست. کارش را به‌عنوان مربی شروع و تا زمان بازنشستگی، که اخیراً صورت گرفته است، حدود پنجاه سال از سطح مربی تا درجه‌ی استاد ممتاز در این دانشگاه تدریس کرد. وی اکنون نود و پنج سال سن دارد، اما همچنان به مکاتبات از طریق دستیار خود پاسخ می‌دهد.

برای ارضای الزامات دموکراسی، حقوق ذاتی آن باید به طور عملی در دسترس شهروندان قرار گیرد. وعده‌ی حقوق دموکراتیک بر روی کاغذ، در قانون یا حتا در اسناد قانون اساسی کافی نیست. حقوق باید به گونه‌ای موثر اجرا شود و در عمل در اختیار شهروندان باشد. در غیر این صورت به رغم ادعای حاکمان، نظام سیاسی دموکراتیک نیست و یال و کوپال "دموکراسی" صرفا لعابی برای پنهان کردن حاکمیت غیر دموکراتیک است ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درب‍اره‌‌ی دم‍وک‍راس‍ی‌ ؛ سیر تحول و شرایط تحقق آن

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 36520 - O101/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رابرت ال. دال, فیروز سالاریان, جامعه شناسی سیاسی, آزادی, دموکراسی, جامعه شناسی فلسفی