كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
درباره ی هدایت و هدایت از نگاه اروپائیان

درباره ی هدایت و هدایت از نگاه اروپائیان

نویسنده: حسن قائمیان
ناشر: آزادمهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 94
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر دربرگیرنده ی مجموعه نظریات و سخنرانی های نویسندگان و پژوهشگران معاصر فرانسوی است 
که شرح خصوصیات نویسنده ی مشهور ایرانی به نام صادق هدایت می باشد که مدت چند سالی در کشور فرانسه اقامت گزیده بود و تحلیلی است از آثار او، خصوصاً کتاب معروف بوف کور او که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 این افراد عبارت‌اند از: پاستور والری رادو، پرفسور هانری ماسه، ریشار بلوک، ژیلبر لازار، فیلپ سوپر، رنه لالو، روژه لسکو، ریمبون دسنی و آندره روسو.

ژیلبر لازار درباره‌ی برخی از داستان‌های هدایت می‌گوید: برخی از داستان‌های هدایت محصول الهام کاملا متفاوتی بود، شامل صحنه‌هایی است از آن چه، هدایت بیش از هر چیز در دنیا منفور داشت، مانند ریاکاری و خودپسندی و منفعت طلبی یا میهن‌پرستی دروغی که با جفت و جور ناشیانه‌ای چهره‌ی بازرگانان بی‌شرم و سیاست‌مداران رشوه‌خوار و روزنامه‌نگاران توطئه‌چی را می‌پوشاند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درباره ی هدایت و هدایت از نگاه اروپائیان

  • ناشر: آزادمهر
  • کد کتاب: 16499- 94/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: صادق هدایت, حسن قائمیان, پاستور والری رادو, پرفسور هانری ماسه, ریشار بلوک, ژیلبر لازار, فیلپ سوپر, رنه لالو, روژه لسکو, ریمبون دسنی, آندره روسو, نقد ادبی, نویسندگان ایرانی