كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
درباره جمال زاده و جمال زاده شناسی

درباره جمال زاده و جمال زاده شناسی 

نویسنده: محمد علی همایون کاتوزیان
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 228
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب درباره جمال زاده و جمال زاده شناسی بیان می‌کند که کاربرد ادبیات مدرن نخست بازتاب فرهنگ عامه و سپس انعکاس مسائل و واقعیت‌های اجتماعی است.محمدعلی جمال‌زاده در ادبیات داستانی ایران‌زمین همان نقش شایسته‌ای را در نثر دارد که نیما در شعر پارسی داشت.

با این تفاوت چشمگیر که نیما اگر وزن و قافیه را شکست این بدعت او بر زمینه‌ای استوار و دیرین سال بود، اما کاری که جمال‌زاده کرد نوآوری سبکی بود که تا آن زمان سابقه نداشت.جمال‌زاده به درستی و به باور آنانی که با او آشنایند، نیک مردی بود که گرچه عمر درازی داشت، اما با آن همه نیکوئی، بردباری، یاریگری و صاحب قلمی آن عمر دراز چه کوتاه می‌نمود. اهل دهش بود و شوق دیدار بومیان، وابستگی‌اش.

گرچه پدر در خیزش مشروطه جان باخت و محمدعلی نوجوان شاهد نزدیک شورشگری‌ها بود، اما آن زمان که خود را یافت، کوشید تا تلاشگر دیار فرهنگ باشد که به ماندگاری و اثرگذاری‌اش باور داشت. این شد که نوشتن داستان‌های کوتاه را در ایران پی افکند، با نثری زیبا و همیشه به‌جا. قصه‌اش مثل شد و به دیار امثال پیوست، فارسی شکر است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درباره جمال زاده و جمال زاده شناسی

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 111872
  • موجودی: در انبار
  • 125,000ریال

برچسب ها: محمد علی جمال زاده, محمد علی همایون کاتوزیان, تاریخ ادبیات ایران, نقد ادبی, مقالات ادبی, نویسندگان ایران, کتاب درباره جمال زاده و جمال زاده شناسی