دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

درباره جراحی چه می دانید ؟

درباره جراحی چه می دانید ؟

نویسنده: ایرج فاضل
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 480
اندازه کتاب: وزیری گالینگور  سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 شرح عمل های شایع به زبان ساده

در کتاب حاضر مولف با ذکر کلیاتی درباره بیمارستان, بیهوشی و جراحی ;عوارض ناشی از جراحی حین عمل و پس از آن را شرح می‌دهد .بخش اصلی کتاب حاوی مطالبی است درباره روش‌ها و اصول جراحی دستگاه‌های مختلف بدن که با موضوعات مربوطه تدوین شده است .این کتاب ویژه دانشجویان رشته‌های پزشکی, به خصوص دانشجویان رشته جراحی عمومی تدوین گردیده است .

از وظایف مهم طبیب و جراح، تامین اطلاعات به میزان لازم و ضروری و شرح روشهای مختلف درمانی است كه نیاز به وقت زیاد  دارد،  چه بسا سوالاتی كه بعدا به ذهن بیمار می‏‌رسد  كه نیاز به پاسخ دارد . این كتاب برای تامین چنین نیازهایی تدوین شده است تا برای بیمار و پزشک هر دو سودمند  واقع گردد  و اطلاعات لازم را به صورت روشن و قابل فهم و به زبان ساده و مفهوم و با پرهیز از كلمات فنی و نامانوس در اختیار همگان قرار دهد .

جراحی عمومی چیست؟
جراحی عمومی، تخصص جراحی‌ای است که بر اندام‌های شکمی مانند مری، معده، روده باریک، لوزالمعده، روده بزرگ،کبد، کیسه صفرا و مجراهای صفرا، ... تمرکز دارد . جراحان عمومی همچنین با بیماری‌های مانند پوست، پستان، و فتق سروکار دارند. آن‌ها عمدتا با تنه سروکار دارند. از آنجا که متخصصین جراحی عمومی در بسیاری از  مراکز دنیا، اولین سطح ارائه خدمات به بیماران تصادفی و اورژانس های تهدید کننده حیات می‌باشند، دامنه فعالیت ها و توانایی شان بسیار وسیع است و در مواقع لزوم قادر به انجام جراحی های اورژانس رشته های دیگر مانند جراحی های ارتوپدی، جراحی های زنان، جراحی های اورولوژی، و در مواردی از جراحی های مغز و اعصاب نیز می‌باشند.

متخصصین جراحی عمومی از این سبب عمومی نامیده میشوند که قادر به جراحی همه اعضای بدن هستند و تنها رشته از رشته های تخصصی جراحی است که اصول جراحی (PRINCIPLES OF SURGERY) همچون آب و الکترولیت، هموستاز و ... را می‌شناسند.


فهرست

جراحی قفسه سینه
جراحی دستگاه ادراری و تناسلی
جراحی گوش و حلق و بینی
جراحی چشم
جراحی ترمیمی و زیبایی
جراحی عروقی
جراحی اعصاب
پیوند اعضا

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات