كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
درباره تقسیم کار اجتماعی ؛ متن کامل

درباره تقسیم کار اجتماعی

نویسنده: امیل دورکیم
مترجم: باقر پرهام
ناشر: کتابسرای بابل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 470
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب «درباره تقسیم کار اجتماعی» مهمترین اثر امیل دورکیم است که در آن نظریه اصلی خود را درباره ساختار جامعه ارائه می دهد. او در نظریه اش دو نوع انسجام اجتماعی تشخیص می دهد و از طریق آن مسائل بسیاری را تبیین می کند. سایر آثار دورکیم را می‌توان به نوعی کاربرد نظریه‌ی تشریح شده در این کتاب برای تبیین مسائل گوناگون دانست.

ناپسندیده ترین اعمال اگر به کامیابی بینجامد اغلب آن چنان در نظر مردم بخشیده می شوند که گویی میان مجاز و ممنوع ، درست و نادرست ، مرز ثابتی وجود ندارد چون به نظر می رسد که حد و مرز میان این ها به دلخواه افراد جابجا می شود.

تقسیم کار، تاریخی دیرینه دارد و از دیر باز بسیاری از متفکران به اهمیت آن واقف بوده‌اند اما در دوران جدید اهمیت و عمومیت آن به حد اعلای خود رسیده و جامعه‌شناسان و اقتصاددانان به تبیین و تحلیل نظری آن پرداختند. یکی از آثار مهمی که در این زمینه آفریده شد و اکنون در جامعه شناسی منزلت کلاسیک کسب کرده کتاب حاضر است.

دورکیم در این کتاب نیز موضوع کانونی اندیشه خود، یعنی مناسبات شخصیت فردی با همبستگی اجتماعی، را دنبال کرده و نقش تقسیم کار در حل این تنازع را بررسی می‌کند. مفاهیم و مقوله‌های جامعه شناختی مهمی چون همبستگی مکانیکی و ارگانیک جامعه، وجدان جمعی، تقدم کل اجتماع بر اجزای آن و... ثمره این تحقیق و تعمق او هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درباره تقسیم کار اجتماعی ؛ متن کامل

  • 0ریال

برچسب ها: امیل دورکیم, باقر پرهام, تاریخاجتماعی, جامعه شناسی, سوسیالیسم, جامعه شناسی اقتصادی, اقتصاد جهانی, کتاب درباره تقسیم کار اجتماعی