منو
سبد خرید

درباره تئاتر

درباره تئاتر
درباره تئاتر
درباره تئاتر
درباره تئاتر
درباره تئاتر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 101150 - 74/5
  • وزن: 0.30kg
250,000 ریال

درباره تئاتر

نویسنده: برتولت برشت,مسینک کاوف
مترجم: منیژه کامیاب , حسن بایرامی
ناشر: بابک
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب حاظر ترجمه ایست از ترجمه انگلیسی کتاب ِDialog aus dem Messingkauf که خود مقاله ایست از کتاب عظیم Schriften zum Theater (نوشته هایی درباره تاتر) اثر برتولت برشت.

برتولت برشت یکی از برجسته ترین نمایشنامه نویسان و تئوریسین های آلمان است که تاثیر بسزایی در تئاتر قرن بیستم دارد.شهرت این نمایشنامه نویس پس از سالهای ۱۹۲۷ آغاز شد؛ زمانی که بحران های اقتصادی جهانی آغاز شده بود و درگیری های سیاسی و جنبش های کارگری در تمامی دنیا به ویژه آلمان، رو به رشد نهاده بود.

در این زمان بود که برشت به جنبش زحتمکشان انقلابی پیوست و به زندگی و خانواده اشرافی خویش پشت کرد و شروع به نگارش نمایشنامه هایی نمود که از اندیشه و هدف خاص او برمی آمدند.در این زمان است که او تجربه نگارش نمایشنامه هایی مثل «بعل» را کنار می گذارد و با ایدئولوژی مارکسیسم آشنا می شود.

در نتیجه این گرایش عمیق او سعی می کند برای استفاده مفید از تئاتر، به این هنر جنبه آموزشی بدهد، بنابراین به دنبال ایجاد تکنیکی برای خلق آثار دراماتیک با هدف آموزش، ناتورالیسم حاکم بر صحنه آن روزگار را که با سیستم بازیگری استانیسلاوسکی شکل گرفته بود، رد می کند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات