دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

درآمدی معاصر بر فلسفه هنر

درآمدی معاصر بر فلسفه هنر 

نویسنده: نوئل کرول
مترجم: پریسا صادقیه
ناشر: پیام امروز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 422
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

کتاب حاضر تلاش می کند تا مقدمه ای درباره فنون اصلی فلسفه تحلیلی در اختیار مخاطب قرار دهد. امید می رود که مطالعه این کتاب، به شما در فهم مفاهیم تحلیلی کمک کند، نگاه شما را در نگریستن به مفاهیم کلیدی نظریه های موجود در حوزه هنر به نگاهی انتقادی بدل کند، ذهن شما را درباره استثناهای موجود در نظریه ها آماده سازد و شیوه دفاع از موضعی که به آن باور دارید را به شما بیاموزد.

اما بدانید که در نهایت، تمام فنونی که در این کتاب ارائه می شود، انتقادی هستند و از همین رو شما را قادر می سازند که در پایان، رویکرد و نظریه خودتان را از مفاهیم کلیدی هنر برسازید که شامل مفاهیمی چون بازنمود، بیان، صورت هنری، زیبایی شناسی و غیره می شوند. البته این را بدانید که همیشه فرصتهای بیشتری برای بهبودی و پیشرفت در فلسفه هنر وجود دارد و این بستگی به نسل شما دارد که این مباحث را پیش ببرید و آن را به پلکان بعدی پیشرفت فلسفی ارتقا دهید.

هدف کتاب آن است که خواننده را به پروراندن رویکردهای خاص خود، به مفاهیم؛ هنر، بازنمایی، بیان، صورت هنری، زیبایی‌شناسی و بسیاری مفاهیم دیگر ترغیب کند. این کتاب درصدد آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و ترغیب به سوی فلسفه تاریخی هنر است. کتاب به پنج فصل تقسیم شده‌است. چهار فصل نخست ساختاری موازی دارند و نظریه‌های مختلف هنری را مرور می‌کنند. فصل پنجم منحصرا به این مسئله اختصاص یافته که چگونه می‌توان آثار پیشنهادی را در شمار آثار هنری شناسایی یا طبقه‌بندی کرد؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات