كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
درآمدی به فلسفه کیهان شناسی

درآمدی به فلسفه کیهان شناسی

نویسنده: موسی اکرمی
ناشر: نگاه معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 326
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 کتاب «درآمدی به فلسفه کیهان‌شناسی» برای تمام افرادی که به حوزه فلسفه علم و مطالعات علم علاقه دارند، کتابی خواندنی و سودمند است. موسی اکرمی در این کتاب بحث واقعگرایی علمی را با کیهان‌شناسی فلسفی پیوند می‌زند. در اکثر موارد مولف به واکاوی ارتباط مباحث فلسفه‌ علم با فلسفه کیهان‌شناسی به عنوان یک فلسفه علم ویژه پرداخته است.

در این کتاب تعاریف و مفاهیم گسترده از جزئی‌ترین تا کلی‌ترین آنها به صورت آشکار مشخص می‌شود. کتاب درآمدی به فلسفه کیهان‌شناسی نثر تازه‌ای دارد، چرا که نویسنده تلاش کرده است تا آنجا که امکان دارد نسبت به گزینش واژگان فارسی اقدام کند. بی‌شک می‌توان گفت نگارش این کتاب زمینه بهره‌مندی و رضایت جامعه علاقه‌مند به مطالعات کیهان را فراهم خواهد کرد.

...سیه مشقی از سر شیفتگی،نگارین از انگاره هایی در فلسفه و فلسفه علم و کیهان شناسی فلسفه کیهان شناسی،نگاشته در چهار فرگرد نه چندان فراخ،کما بیش پوشانده هرچند نه پررنگ همه جستارهای برجسته فلسفه کیهان شناسی ئ دیگر جستارهای وابسته. کمینه پیشکش بهاری به پیشگاه همه فلسفه ورزان و کیهان اندیشانی که در هر هنگامی از چهار فصل سال های خجسته زندگی فلسفه میورزند و یا به کیهان می اندیشند...

فهرست

درآمدی به واقع‌گرایی علمی
درآمدی به فلسفه و فلسفه علم
درآمدی به کیهان‌شناسی: از کیهان تا کیهان‌شناسی
درآمدی به فلسفه کیهان‌شناسی تشکیل شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درآمدی به فلسفه کیهان شناسی

  • 250,000ریال
  • 185,000ریال

برچسب ها: موسی اکرمی, فلسفه علم, کیهان, ستاره شناسی, فضا, فلسفه, پیدایش جهان, کتاب درآمدی به فلسفه کیهان شناسی