منو
سبد خرید

درآمدی به جامعه شناسی

درآمدی به جامعه شناسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
درآمدی به جامعه شناسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 83815 - 28/1
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 25
0 ریال

درآمدی به جامعه شناسی

نویسنده: بروس کوئن
مترجم: محسن ثلاثی
ناشر: فرهنگ معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 356
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

جامعه شناسی را می توان به عنوان بررسی علمی زندگی گروهی انسان ها تعریف کرد. از آنجا که اصطلاح های جامعه شناسی و جامعه شناس غالباً به صورت نادرست به کار برده می شوند، بهتر است در اینجا گفته شود جامعه شناسی چه چیزهایی نیست.

جامعه شناسی به عنوان یک رشته علمی، فلسفه اجتماعی نیست و نیز نظامی از ارزش ها نیست که به مردم بگوید چگونه باید خودشان را سازمان دهند و چه رفتاری باید داشته باشند.

جامعه شناسان در واقع می کوشند تا آنجا که ممکن است این نکته را به دقت و به گونه یی عینی توصیف و تبیین کنند که انسان ها چرا و چگونه در گروه با یکدیگر رابطه دارند.

روش تحقیق جامعه شناسی مانند تحقیق های علمی دیگر باید از طریق این گام ها تا رسیدن به نتیجه پیش برود؛ صورت بندی یک فرضیه، طرح پژوهشی، گردآوری داده ها، تحلیل داده ها، و نتیجه گیری.

با این وجود جامعه شناسی جوان ترین رشته علوم اجتماعی است. واژه «جامعه شناسی» را در سال ۱۸۳۸ آگوست کنت فرانسوی بدعت گذاشت. کنت را عموماً بنیانگذار جامعه شناسی می دانند. او معتقد بود علم جامعه شناسی باید بر پایه مشاهده منظم و طبقه بندی استوار شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات