دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

درآمدی بر فلسفه مدرن اروپایی

درآمدی بر فلسفه مدرن اروپایی
درحال حاضر موجود نمی باشد
درآمدی بر فلسفه مدرن اروپایی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146988 - 32/2
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

درآمدی بر فلسفه مدرن اروپایی

نویسنده: گراهام وایت
مترجم: ناهید احمدیان
ناشر: پرسش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 264
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نگارنده در کتاب حاضر فلسفه مدرن اروپا را با رویکردی فیلسوف محور بررسی می کند. در دو بخش ابتدایی کتاب، بحثی درباره فلسفه، شیوه نگارش تاریخ فلسفه و فلسفه اروپایی وجود دارد. در قسمت های بعدی کتاب فیلسوفان اروپا از هگل تا فوکو بررسی شده اند. این بخش ها هرکدام به قلم نویسنده ای است و در آن ها نوشته هایی از رابرت اشترن، جنی تایچمن و گراهام وایت به چشم می خورد. در هر بخش زندگی یک فیلسوف و سیر آراء و اندیشه او بررسی شده است. از جمله عنوان های فصل های کتاب می توان به آرتور شوپنهانور، سورن کی یرکه گور، مارتین هیدگر، و سیمون دوبوار اشاره کرد.

توضیحات این کتاب هم از نظر موضوع و هم از نظر نوع مخاطب، بی‌طرفانه و بدون جانبداری تهیه شده است- اما بی طرف بودن، این واقعیت گریزناپذیر را به همراه دارد که چنین موقعیتی همان‌طور که برای مدت‌های مدیدی چنین بوده، موقعیت شدیدا جدل‌انگیزی است. همواره چنین پنداشتنه‌اند که فلسفه اروپا و تفکرات انگلو ساکسونی دو نیروی متضاد- و شاید آشتی ناپذیر هستند و نویسندگان کتابی با این مضامین، نمی‌توانند این شرایط را نادیده بگیرند. خواه کسی از این مجادله راضی باشد یا نه ، هنگام صحبت در باب چنین مواردی، شخص درگیر مجادلاتی از این نوع می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات