منو
سبد خرید

درآمدی بر حقوق بین الملل

درآمدی بر حقوق بین الملل
-10 %
درآمدی بر حقوق بین الملل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143960 - 93/5
  • وزن: 0.50kg
180,000 ریال
200,000 ریال

درآمدی بر حقوق بین الملل

نویسنده: حمیدرضا ملک محمدی نوری
ناشر : شیرازه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 384
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

موضوع حقوق بین الملل، مطالعه جامعه بین المللی از دیدگاه حقوقی است. به عبارت دیگر به مجموعه اصوصل و قواعدی که در جامعه بین المللی بر روابط دولت ها حاکم است، حقوق بین الملل گویند. البته این عبارت دقیقا مفهوم مورد نظر را نمی رساند، چرا که مراد از این عبارت، حقوق بین ملت ها نیست بلکه اصول و قواعدی است که از نظر حقوقی میان بازیگران اصلی عرصه بین المللی یعنی دولت ها وجود دارد.

در گذشته های دور، در قرون نهم و دهم میلادی، ضرورت های حیات و نیاز تشکلات اجتماعی اطراف مدیترانه موجب شد تا میان اقوام مختلفی که در حاشیه های شمالی، جنوبی، غربی و شرقی این دریا زندگی می کردند روابطی حقوقی پدید آید. 
مبنای این روابط، عرف خود رسته و معاهداتی بود که در حد ابزاری ساده، عامل نزدیکی و همبستگی مادی مللی به شمار می آمد. که از لحاظ فرهنگی، رشد اقتصادی و سیاسی با یکدیگر تفاوت بسیار داشتند.

کتاب حاضر با نگاهی به سیر تاریخ شکل‌گیری و نحوه گسترش حقوق بین‌الملل، طی سه بخش برای دانشجویان، رشته‌های حقوق و علوم سیاسی تدوین شده است . بخش نخست شامل این مطالب است :تعریف حقوق بین‌الملل، پیشینه تاریخی و ماهیت حقوق بین‌الملل، مکاتب فکری برجسته در حقوق بین‌الملل، و جایگاه و علل الزامی بودن حقوق بین‌الملل در جهان .

بخش دوم به این مباحث اختصاص دارد :مفهوم و نحوه پدیدآوری منابع حقوق بین‌الملل، سلسله مراتب و روند تدوین حقوق بین‌الملل .در بخش سوم، سعی شده تا نشان داده شود که" :حقوق و تکالیف و صلاحیت‌های برآمده از اصول و قواعد حقوق بین‌الملل چه کسانی را در برمی‌گیرد"، به عبارت دیگر، تابعان حقوق بین‌الملل چه کسانی هستند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات