كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
درآمدی بر جمعیت شناسی تاریخی ایران در عصر قاجار

درآمدی بر جمعیت شناسی تاریخی ایران در عصر قاجار

نویسنده: سیروس سعدوندیان
ناشر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مصور

این پژوهش، درآمدی است بر جمعیت‌شناسی تاریخی ایران در عصر قاجار، که با ذکر پیشینه سرشماری و ثبت احوال صورت گرفته است . اهداف اين بحث از ديدگاه كمي و كيفي نيز مطالعه شده از نقطه نظر كمي تركيب و حركات جمعيت در زمان، مكان و عوامل اين حركات و از نظر كيفي به تشريح چگونگي ساختمان و حركات جمعيت‌ها از نظر زيستي، وراثت و تأثيرات محيطي اجتماعي و جغرافيايي بر جمعيت پرداخته است. 

عصر قاجار یکی از شگفت‌انگیزترین دوره‌های تاریخی ایران است. تحولات مختلف، دگرگونی‌های سیاسی و تغییرات اجتماعی که در قرن سیزدهم و چهاردهم هجری قمری بر کشور گذشت ویژگی خاصی به ساخت اجتماعی ایران عصر قاجار داد.

پژوهش در عصر قاجار ضرورت توجه به حیات اجتماعی و نظام حکومت ایران در چارچوب تحولات و تغییرات مختلف را نشان می‌دهد. این امر نهادهای اجتماعی، سازمان‌های اداری و تشکیلات حکومتی را شامل می‌شود.

فهرست

فصل نخست به تاریخچه و پیشینه احصاء نفوس، احصاء بیوتات، و ثبت احوال شخصیه در ایران عصر قاجار مربوط می‌شود فصل دوم، منابع و احصائیه‌های بازمانده از آن دوران را برمی‌شمارد
فصل سوم  ملخصی از نتایج احصائیه اصفهان در سنه 1287هجری قمری است .
بخش پایانی کتاب، نمونه‌ای است از اسناد و تصاویر احصائیات (آمارها) .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

درآمدی بر جمعیت شناسی تاریخی ایران در عصر قاجار

  • 750,000ریال
  • 600,000ریال

برچسب ها: سیروس سعدوندیان, جامعه شناسی جمعیت, جامعه شناسی ایران, جمعیت شناسی, قاجار, جمعیت ایران, کتاب درآمدی بر جمعیت شناسی تاریخی ایران در عصر قاجار