دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

درآمدی بر جامعه شناسی ادبیات

درآمدی بر جامعه شناسی ادبیات
درآمدی بر جامعه شناسی ادبیات
درحال حاضر موجود نمی باشد
درآمدی بر جامعه شناسی ادبیات
درآمدی بر جامعه شناسی ادبیات
درآمدی بر جامعه شناسی ادبیات
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 164438 - 84/3
  • وزن: 0.56kg
0 ریال

درآمدی بر جامعه شناسی ادبیات

نویسنده:  گی پلانتی بونژور , جورج لوکاچ , میخاییل باختین  , برتولت برشت , تئودور و آدورنو , هانری زالامانسکی , ژرژ لابیکا , ژاک دونت , جورج هواکو , فرانکو فراروتی , ویکتور سرژ , آنتونیو گرامشی , الکساندرا کولونتای , میشل بوتور و...
گزیده و ترجمه: محمدجعفر پوینده
ناشر: نقش جهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 543
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 کیفیت : نو ؛ لبه جلد سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

سی و یک مقاله از بیست اندیشمند بزرگ و شناخته شده ی جهان

نخستین اندیشمندی که در این کتاب، جستارهایی از وی انتخاب شده "لوسین گلدمن" است که در راستای جامعه شناسی ادبیات، سه مقاله از او آورده شده است. در باب شاخه های گوناگون این رشته، مقالاتی از "ژاک لنار" برگزیده شده و سپس جهت معرفی بنیان گذاران آن، از "ژان ایو تادیه" جستارهایی ذکر شده است. برای توصیف روش های تجربی و دیالکتیکی در جامعه شناسی ادبیات و جامعه شناسی رمان، مقالاتی از "پیر و. زیما" گردآوری شده و از شخص دکتر "محمدجعفر پوینده" نیز مقاله ای با عنوان "کوهلر: چشم اندازی نو در جامعه شناسی ادبیات" آورده شده است.

كتاب حاضر گزیده‌ای است از مهمترین مطالبی كه تاكنون درباره جنبه‌های مختلف جامعه‌شناسی ادبیات نوشته شده است هدف اصلی این كتاب آن است كه امكان آشنایی اولیه خوانندگان علاقه‌مند را با تاریخچه،سیر تكامل، روش‌ها نظریه‌ها و مقوله‌های گوناگون رشته جامعه‌شناسی ادبیات فراهم آورد، رشته‌ای كه از پیچیده‌ترین جدیدترین، میان رشته‌ای ترین - و چه بسا گیراترین - شاخه‌های فرهنگ و علوم انسانی است.

اندیشمندانی که چندین مقاله از آن ها در کتاب آمده است، "گی پلانتی بونژور"، "جورج لوکاچ" و "میخاییل باختین" هستند که در باب زیبایی شناسی بلینسکی، واقع گرایی زیبایی شناختی، مقدرات تئوری زمان، مسائل اساسی پیرامون مجادله ای بی اساس، پیروزی رئالیسم، زمینه ی اجتماعی - تاریخی تکوین رمان تاریخی، آرمان هنر، رابله و تاریخ و فرهنگ خنده آور مردمی، کارناوال و رئالیسم گروتسک، رمان چندآوایی، محتوا، مصالح و صورت در آثار ادبی، مقاله های ارزشمندی را به رشته ی تحریر درآورده اند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات