دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

درآمدی بر تاریخ اندیشه سیاسی در ایران

درآمدی بر تاریخ اندیشه سیاسی در ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد

درآمدی فلسفی بر تاریخ اندیشه سیاسی در ایران

نویسنده: سیدجواد طباطبایی
ناشر: کویر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 251
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 6


مروری بر کتاب

 این دفتر دیباچه ای به تاریخ اندیشه سیاسی در ایران است بی آنکه صرف توالی تاریخی جریانهای اندیشه سیاسی در ایران دوره اسلامی را دنبال کند ، می کوشد تا برخی از وجوه پر اهمیت آنرا از دیدگاه فلسفی ، یعنی از جایگاه و معنای جریانهای اندیشه سیاسی در فرهنگ و تمدن ایرانی، مورد برسی قرار دهد.

این نخستین کوشش در دفتر دیگری با عنوان زوال اندیشه سیاسی در ایران( از همین ناشر) دنبال شده است و خواننده علاقه مند می تواند برای آشنایی با وجوه دیگری از جریانهای اندیشه سیاسی در ایران به آن نوشته مراجعه کند. نویسنده در این کتاب کارش را با خواندن دقیق اندیشه پیشینیان آغاز می کند تا به یاری آن ها، اندیشه جدید امروز را بازشناسد. این کتاب دیباچه ای به تاریخ اندیشهٔ سیاسی در ایران است و بی آنکه صرف توالی تاریخی جریان های اندیشهٔ سیاسی در ایران دورهٔ اسلامی را دنبال کند، می کوشد تا برخی از وجوه پراهمیت آن را از دیدگاه فلسفی، یعنی از جایگاه و معنای جریان های اندیشهٔ سیاسی در فرهنگ و تمدن ایرانی، مورد بررسی قرار دهد. طباطبایی ادامهٔ این بحث را در زوال اندیشهٔ سیاسی در ایران ادامه داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات