منو
سبد خرید

دخمه های واتیکان ؛ متن کامل

دخمه های واتیکان ؛ متن کامل
دخمه های واتیکان ؛ متن کامل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 138819 - 68/6
  • وزن: 0.40kg
550,000 ریال

دخمه های واتیکان

نویسنده: آندره ژید
مترجم: سیروس ذکاء
ناشر: یزدان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 339
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

دخمه های واتیکان یکی از درخشان ترین آثار آندره ژید است.کتاب حاضر در واقع نوع هجونامه و انتقاد از برخی آرمان های کلی،اندیشه های جزمی و اعتقادات و فرضیات جامعه دست خوش دگرگونی است.
نویسنده در اثر خود با روشن بینی خیره کننده و طنزی ظریف آشفتگی های اجتماعی و سیاسی و نتایج عملی آن در زندگی روزمره مردم را بدون هیچ گونه پیش داوری،در برابر چشم خواننده قرار داده است.

کتاب نوعی انتقاد و هجو با طنزی ظریف است که عقاید جزمی اواخر قرن ۱۹ نقد شده است و شامل پنج بخش است که چهار بخش آن حول محور شخصیت های متفاوتی که درعین حال به یکدیگر نیز مربوط می شوند، می چرخد و یک بخش آن در رابطه با توطئه و کلاهبرداری گروهی به نام هزارپا است که سرکرده آنان شخصی به نام «پروتوس» نامیده می شود.

بخش اول کتاب درباره محققی به نام آنیتم «آرمان دوبوا» است که کافر است و از مذهب به ویژه مسیحیت انزجار دارد و درواقع یک فراماسون است. اما شبی که بر اثر عصبانیت یک دست مجسمه حضرت مریم را می شکند در خواب وی به دیدارش می آید و لنگی پایش را که مدت هاست آزارش می داده، معالجه می کند و وی به حضرت مریم و کلیسا ایمان می آورد و دست از عقایدش بر می دارد و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات