دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دختر گالیله

دختر گالیله

نویسنده: داوا سوبل
مترجم: هنگامه عارف نیا
ناشر: قصیده سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 473
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

سوبل داستان پردازی قابل است - او با انتخاب قطعات خاص و طبع قوی داستان سرایی ، دانشمندی بزرگ را به زندگی بازگردانده است.با خواندن دختر گالیله ، ما صدای گالیله را می شنویم ، دردش را احساس می کنیم و در رویدادهای مهیج زندگی با او سهیم می شویم و یک بار دیگر متحیر می مانیم از این که بدین گونه فکر و قلب انسان قادر به تحمل دشواری هاست.

در این كتاب ، به گونه‌ی داستانی زندگی نامه‌ی "گالیله" (1564 - 1634 م) دانشمند ایتالیایی به تصویر كشیده شده است. "گالیلئو گالیله‌ای (1642 - 1546) پسر یك موسیقیدان بود. او هرگز ایتالیا را ترك نگفت، اما خبر اختراعات و كشفیاتش در تمام نقاط دنیا بازتاب داشت. تلسكوپ‌هایش به طرزی فوق‌العاده، این امكان را برایش فراهم می‌ساختند كه واقعیتی تازه در افلاك برملا كند.

وی به بحث حیرت‌انگیز حركت زمین به دور خورشید استحكام بخشید. اما گالیلئو برای ابراز عقیده، در مقابل مجمع تفتیش عقاید قرار گرفت و با اتهام به ارتداد، مجبور شد كه آخرین سال‌های زندگی‌اش را تحت بازداشت خانگی سپری سازد و ...."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات