کتاب دختر عموی من راشل فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات آسیا

دختر عموی من راشل

نویسنده: دافنه دوموریه
مترجم: جواد علا میردولو
ناشر: آسیا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 425
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 2

کیفیت : عالی


مروری بر کتاب


... در گذشته مردم را بر سر چهارراه ها به دار می آویختند .

اکنون دیگر این عمل منسوخ شده و مجازات جنایتکاران باید پس از محاکمه عادلانه و کامل در دادگاه جنائی بودمین صورت گیرد ...

فیلیپ بعد از فوت پدر و مادرش تحت سرپرستی پسرعموی مجرد و ثروتمندش قرار می‌گیرد. پس از مدتی پسر عمو برای معالجه بیماری و بازیافتن سلامتی‌اش به سفر می رود.

روزی نامه ای از پسرعمو به دست فیلیپ می رسد که در آن ازدواج خود را با دخترعمویش (راشل) اعلام کرده بود همه خود را آماده استقبال از عروس و داماد میکردند که ناگهان خبر مرگ پسرعمو میرسد....

دافنه‌ دو موریه‌ در روز ۱۲ ماه‌ مه‌ ۱۹۰۷ در خانواده‌یی‌ هنرمند در شهر لندن‌ به‌ دنیا آمد. پدرش‌ «سر جرالد دوموریه‌» مدیر هنری‌ و تهیه‌کننده‌ معروف‌ پیس‌های‌ تئاتر و نوه‌ دختری‌ «جرج‌ دوموریه‌» کاریکاتوریست‌ معروف‌ انگلیس‌ بود.

سر جرالد همچنین‌ نوه‌ «ماری‌ آن‌ کلارک‌» معلم‌ «دوک‌ یورک‌» دومین‌ پسر پادشاه‌ جرج‌ سوم‌ بود. دافنه‌ دوموریه‌ بعدها شخصیت‌ اصلی‌ داستان‌ «ماری‌ آنه‌» که‌ در سال‌ ۱۹۵۴ منتشر شد را از «ماری‌ آن‌ کلارک‌» الگوبرداری‌ کرد. عمه‌ دافنه‌ سردبیر یک‌ مجله‌ محلی‌ بود که‌ بعدها یکی‌ از داستان‌های‌ او را وقتی‌ که‌ دافنه‌ نوجوانی‌ بیش‌ نبود به‌ چاپ‌ رساند و آن‌ را به‌ یک‌ آژانس‌ چاپ‌ داستان‌های‌ ادبی‌ فروخت‌.

دافنه‌ دوموریه‌ بعد از اتمام‌ تحصیلاتش‌ در لندن‌، راهی‌ پاریس‌ شد و در این‌ شهر شروع‌ به‌ نوشتن‌ داستان‌های‌ کوتاه‌ نمود و در سال‌ ۱۹۱۳ اولین‌ داستانش‌ را به‌ نام‌ روح‌ دوست‌ داشتنی‌ منتشر کرد و در پی‌ آن‌ دو داستان‌ دیگر چاپ‌ کرد..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دختر عموی من راشل رمان آسیا فروشگاه اینترنتی آی کتاب : Persianbook آی کتاب

  • ناشر: آسیا
  • کد کتاب: 90129 - 87/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: دافنه دوموریه, جواد علا میردولو, داستان های انگلیسی, کتاب دختر عموی من راشل