دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دختر خانه سبز

دختر خانه سبز

نویسنده: لوسی مادمونت گومری
مترجم: امین مدرس
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ لبه جلد رد تا خوردگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

آن شرلی با موهای قرمز

«آن شرلي» عاشق طبيعت است و در برخورد با زيباييهاي آن در دنياي خيال غرق ميشود. همين زيبايي طبيعت آوون لي كه با خروج از پرورشگاه با آن رودر رو شده، او را چنان از خود بيخود ميكند كه با بروز احساساتش ماريلا و ماتيو را به خنده مي اندازد و از عمق احساسات او متاثر ميشوند.

در واقع «آني» ابتدا نه تنها چندان كمكي به ماريلا و ماتيو نميكند بلكه كلي خرابكاري به بار مي آورد، اما شادابي روحي او و هيجاناتي كه در قالب كلمات بيرون مي ريزد، فضاي بسته و بيروح اين مزرعه كوچك را تا حد زيادي تغيير ميدهد و روي ديگر افراد منطقه هم اثر مي گذارد.

شيفتگي و واكنش هاي «آني» در برابر زيبايي چه در افراد و چه در اشياء و طبيعت و خيال پردازي جوهره اصلي شخصيت اوست و همين زيباپسندي كه به خوبي با كلماتش آن را نشان ميدهد موجب ميشود تا بقيه اهالي با ديد جديدي به او نگاه كنند.

خانم لوسی ماد مونتگمری در سال 1874م. متولد شد و دوران کودکی اش را در جزیره پرنس ادوارد کانادا و در یک خانواده روستایی قدیمی با مادربزرگش سپری کرد. او از همان کودکی شعر می گفت و داستان می نوشت. بعدها به دانشگاه رفت و مشغول تدریس شد. "دختر خانه سبز" اولین داستان منتشرشده اوست. مارک تواین آن را هیجان انگیزترین و لذت بخش ترین داستان برای نوجوانان دانسته است. انتشار داستان مزبور با موفقیتی بزرگ همراه بود و پس از آن بیش از بیست داستان بلند و تعداد زیادی داستان کوتاه از مونتگمری منتشر شد.

آنی شرلی دخترکی کک مکی است که موهای سرخی دارد و در یتیم‌خانه بزرگ شده است، او باهوش است، قوه تخیل بی‌حد و مرزی دارد و با امید و پشتکار و مهربانی‌های ساده‌اش، سعی می‌کند زندگی جدیدی را آغاز کند.هر چند برای ورود به این دنیای تازه باید سختی‌های بسیاری را پشت سر بگذارد، ولی آینده در نظرش آن قدر زیبا و امید بخش است که برای رسیدن به آن، با هر مشکلی کنار می‌آید و با هر شرایطی سازگار می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات