كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
دختر ایران

دختر ایران

نویسنده: ستاره فرمان فرماییان
ناشر: سمیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 688
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1396 1382 - دوره چاپ: 12 3

 

مروری بر کتاب

... خاطراتی که ارائه می‌شود، شامل افکار، اندیشه‌ها و تصورات من در مورد دیگران، به ویژه پدرم و سایر افراد است که خودم آنها را گردآورده‌ام و معتقدم از نظر من کاملا صحیح و براساس برداشت‌های شخصی خودم از دیده‌ها و شنیده‌های مستقیم، یا گفت و گو با دیگرانی که در ارتباط نزدیک با موضوع بوده‌اند و یا مدارکی که خوانده‌ام هستند.
مثل موارد سیاسی که برای تاریخ‌نگاران و متخصصان دیگری که دانش آنها از من بیشتر است، به اثبات رسیده است...

در این کتاب، ستاره فرمانفرماییان خاطرات خود را به رشته تحریر کشیده است. وی فرزند «عبدالحسین فرمانفرماییان» حاکم مقتدر شیراز در اواخر دوره قاجاریه است که پس از به قدرت رسیدن رضاخان، با خانواده‌اش از شیراز به تهران منتقل می‌گردند و چندی نیز، پدر و برادرانش به دستور رضاخان زندانی می‌شوند.

در این خاطرات، در حقیقت نویسنده خاطرات زندگی خود را در بستر تاریخ معاصر ایران روایت می‌کند و از این رهگذر تصویری از وقایع و رخدادهای این برهه از تاریخ ایران «اواخر دوره قاجاریه تا پیروزی انقلاب اسلامی» فراروی مخاطب قرار می‌دهد...

...شازده قجری باشی دختر عبدالحسین میرزا فرمانفرما ملاک و حاکم و فئودال و بزرگ و آنوقت مردمت را و لایه های زیرین اجتماع را از یاد نبری جدا که جای احترام دارد.به احترام همت بلند ستاره فرمانفرماییان باید ایستاد بلکه کوتاهی آرزوهایت به اوج و بلندای نظر این بانوی بزرگ ایرانی کمی نزدیکتر شود.

تاریخ بی رحمانه قضاوت میکند هم در خصوص شازده های وافوری قاجار و هم درخصوص تلاشهای پر ارج مادر و پایه گذار علم مددکاری در ایران.خانم فرمانفرماییان از میراث داری خود در سیاست و ثروتهای کلان گذشت و خود و اعتبار خانوادگیش را وقف بی چیزترین و بی پناه ترین مردمان این خاک کرد.بی شک او دختر ایران بود و مادر و خواهر بسیاری هم...

...افسوس زندگی گذشته رانمی خورم. اگر دوباره جوان شوم همین راه را خواهم پیمود. من نمی خواستم در اندرونی باقی بمانم، حتی اگر کسی به هر پنج انگشت دست من یک انگشتری الماس می کرد...

عمده فعالیت های «ستاره فرمانفرماییان» طی 21 سال کار در ایران، تاسیس مدرسه مددکاری اجتماعی تهران، ، تاسیس خانه های سالمندان، تاسیس مراکز رفاه در محله های فقیرنشین، تغییر سیستم آموزشی مهد کودک ها در ایران براساس اصول تربیتی مدرن بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دختر ایران

  • ناشر: سمیر
  • کد کتاب: 99469 - 98/3
  • موجودی: در انبار
  • 850,000ریال
  • 750,000ریال

برچسب ها: ستاره فرمان فرماییان, تاریخ سیاسی ایران, پهلوی, تاریخ اجتماعی ایران, قاجار, کتاب دختر ایران