كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دختر آسیابان

دختر آسیابان

نویسنده: مارگارت دیکنسون
مترجم: مریم مفتاحی
ناشر: آموت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 624
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2 

 

مروری بر کتاب 

این رمان تنها سرگذشت یک زن نیست ؛ بلکه سرگذشت نسل زنانی است که با همۀ شایستگی‌های خود و علیرغم به دوش کشیدن بار سنگین زندگی جامعه نه تنها سهم‌شان بلکه وجودشان را نیز در طول قرن‌های متمادی به رسمیت نشناخت. داستان این رمان نشانگر تفکر و چهرۀ جامعۀ اروپایی در ۱۰۰ سال گذشته است.

اِما فارست ، دختر آسیابان ، در فضایی زندگی می‌کند که نگاه حقیرانۀ جامعه ، به‌خصوص پدرش ، به او اجازه نمی‌دهد که با وجود توانایی‌های تحسین‌برانگیزش ، خود را بیرون از خط و مرزهای جنسیتی که برایش کشیده شده، ببیند و باور کند.  

او در طول زندگی خود از تبعیض‌ها و خواسته نشدن‌ها رنج می‌برد. خود را غاصب جای پسری می‌بیند که پدرش اشتیاق تولدش را داشت. پدری که ناکامی و بغض این نداری را با بی‌توجهی ، بی‌مهری و جفاپیشگی به اِما تسکین می‌دهد و تا بدانجا سقوط می‌کند که حاضر می‌شود برای به دست آوردن نوۀ پسر ، با دختر و عشق او به قمار بنشیند.

اِما با وجود تمام این رنج‌ها و موانع ، با رفتارهای غلط دوران خود مبارزه می‌کند و شایستگی‌های خود را برای وارث آسیاب بودن اثبات می‌کند و در نهایت خود را می‌یابد.

رمان دختر آسیابان چهرۀ زن را در سال‌های نه چندان دور اروپا به‌خوبی نمایان می‌کند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دختر آسیابان

  • ناشر: آموت
  • کد کتاب: 52746
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مارگارت دیکنسون, مریم مفتاحی, داستان های انگلیسی, کتاب دختر آسیابان