منو
سبد خرید

دخترک کولی

دخترک کولی
موجود نمی باشد
دخترک کولی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 47155 - 31/5
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 8

دخترک کولی

نویسنده: لوید الکساندر
مترجم: بهمن رستم آبادی
ناشر: گل آقا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 158
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

اگر جهان، شناختی درباره شهر «گریتر دونیتسا» داشت، حتماً این شهر، شهرت جهانی می‌یافت.» این جمله آغازین کتاب دخترک کولی، با ترجمه روان و دلنشین «بهمن رستم‌آبادی» مترجم نام‌آشنای کتاب کودک و نوجوان، است.

شهر گریتر دونیتسا، با میدانی که مجسمه یک اسب در وسط آن قرار دارد و ساعتی که زمان دقیق را نشان می‌دهد به علاوه یک مسافرخانه تر و تمیز، در مکانی بسیار زیبا و خوش‌ آب و هوا واقع شده است.

در این شهر، شهروندانی با حرفه‌های سلمانی،مدیر مدرسه، نعل‌بند و تاجر زندگی می‌کنند و یک شهردار به همراه رئیس انجمن شهر، آنجا را اداره می‌کنند.

اهالی شهر تنها مشکل خود را حضور دختری می‌دانند به نام «ریزکا». ریزکا دختری کولی است که به همراه گربه‌اش «پتزل» در حومه شهر و داخل یک واگن قدیمی زندگی می‌کنند.

مردم عقیده دارند یک دختر کولی به اعتبار شهرشان لطمه می‌زند و منتظر فرصتی هستند تا او رسماً قانون را زیر پا بگذارد و آنها بهانه‌ای برای اخراجش از شهر پیدا کنند.

این فرصت بالاخره یک روز فراهم می‌شود. روزی که پتزل، گربه ریزکا، مرغ سرخ‌کرده رئیس انجمن شهر را می‌دزد.

آقای «شارپ ناک» یا همان رئیس انجمن شهر که از ریزکا به شدت متنفر است از این فرصت استفاده می‌کند و تصمیم می‌گیرد به کمک قانون و دادگاهی کردن گربه، ریزکا را از شهر بیرون کند. دادگاه محاکمه گربه برگزار می‌شود و...

رمان طنز «دخترک کولی» قصه دختر معصومی است که تنها جرمش کولی بودنش است.

آدم بزرگ‌ها به خاطر پیش‌داوری‌هایشان او را از جامعه طرد می‌کنند، اما ریزکا با هوش و ذکاوتی که دارد به همراه مهربانی‌ها و صداقتش باعث می‌شود آنها به اشتباه خود پی ببرند.

خواندن این کتاب را به همه آدم بزرگها و آدم بچه‌ها (!) توصیه می‌کنیم .

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب