دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دختران نوجوان

دختران نوجوان

نویسنده: کریستین نورتراپ
مترجم: توران دخت تمدن
ناشر: نقش و نگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 چگونه به دختران بیاموزیم از جسم و روح خود مراقبت کنند تا سالم باشند، چگونه از اعتیاد و خطرهایی که زندگی آنها را تهدید می‌کند دوری کنند و چگونه به دنیای واقعی قدم نهند و با مشکلات آن برخورد و در این رویارویی پایه‌های اعتماد به نفس خود را تقویت کنند.

دختر در گذر از نوجوانی به بزرگسالی، می‌آموزد چطور مستقل بیندیشد، مسئولیت رفتارهایش را به عهده بگیرد، فعالیتهایی معنادار برای خود برنامه‌ریزی کند، و ما با اینکه دوست داریم دخترمان را از پیامدهای منفی انتخاب‌ها و اعمالش مصون نگاه داریم باید به او اجازه دهیم خودش تصمیم بگیرد و در عین حال به او یادآور می‌شویم همواره برای کمک در کنارش هستیم. نویسنده روند جدایی دختر را از والدین و این که چگونه این روند سالم طی شود تا به مادر و دختر صدمه‌ای نرسد به زیباترین وجهی بیان می‌کند.

این کتاب نقشه ای کاملاً جدید برای رشد و تکامل زنانه معرفی می کند،«پنج قدرت زنانه» که از پایه های مراقبت جسمی تا کشف هدف و مقصود زندگی، در نوسان و تغییر است.

این طرح، هر زنی را، چه فرزند داشته باشد یا نداشته باشد، قادر می کند تمام کوتاهی هایی را که در تربیت خودش بوده اصلاح کند تا بتواند در بزرگسالی رابطه ی بهتری با مادرش داشته باشد و نیز اگر دختری داشت بتواند مادری ایده آل باشد که همواره می خواسته است.

فهرست

شرح حال بیماران و تجربیات شخصی دکتر نورترابپ در پزشکی و روان شناسی ما را قادر می کند:
• بدانیم چگونه و تا کی بر دختران مان نفوذ داریم.
• چگونه برای زندگی مشترکی که دختران مان خواهند داشت نقشه ی بهتری بریزیم.
• چرا دانش مالی برای زن ها لازم و اساسی است و چگونه وضع مالی بهتر در سلامت زن مؤثر است.
• چگونه بین استقلال و رشد فردی با داشتن پیوند خانوادگی تعادل برقرار کنیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات