منو
سبد خرید

دختران خوب به آسمان می روند ، دختران بد به همه جا

دختران خوب به آسمان می روند ، دختران بد به همه جا
درحال حاضر موجود نمی باشد
دختران خوب به آسمان می روند ، دختران بد به همه جا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146902 - 46/1
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

دختران خوب به آسمان می روند دختران بد به همه جا

نویسنده: اوته ارهارت
مترجم: علی اصغر شجاعی
ناشر: برگ زیتون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 255
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

اين كتاب بر آن شده است كه با قدم‌هاي كوچك ولي مطمئن و استوار بتوانند تغييراتي بنيادين در راهي كه دختران سر براه و مطيع بوده‌اند، ايجاد كند و آنان را تبديل به دختران شجاع و مستقل و آزاده گرداند، تا هر چه بيشتر و بهتر فقط در جهت پيشرفت خودشان گام بردارند.

دام های فکری زندگی زنان را سخت و طاقت فرسا می کند . اوته ارهارت بر این دام ها خط بطلان می کشد. او توضیح می دهد که زن ها چگونه از طریق تواضع بیش از حد ، در خواست های نا به جا از خود ، خودخوارانگاری ، خود مقصربینی و ... استقلال فردی شان را زیر سئوال برده و حق یک زندگی ارضاکننده و سرشار ا زموفقیت را از خود سلب می کنند .او در این کتاب راه گریز از این دام های فکری و رسیدن به خود مختاری و عزت نفس را به تک تک خانم ها نشان می دهد .

 زن جنس سر به راه، مهربان، انعطاف پذیر، فروتن و نجیبی است. چنین تصویری در ذهن همه بانوان وجود دارد. سر به راه بودن باید راهی به سوی کامیابی باشد. اما در واقع چنین نیست. امروزه زنان نمی خواهند فقط سر به راه باشند. آگاهی زنان از خویشتن افزایش یافته است. با این حال، تناقض های فراوانی در ذهن زن امروز نهفته است. می کوشد تا خود را ابراز کند، اما وجدانش ناراحت است. در بیرون خاموش اما در درون آکنده از کشمکش است.

از سویی می خواهد محبوب همگان باشد و می کوشد همه را راضی نگه دارد، از سوی دیگر می داند که به این ترتیب دچار وابستگی می شود. می خواهد ابراز وجود کند، اما قصد آزار هیچ کس را ندارد، می خواهد به هدفش دست یابد، اما میل ندارد دیگران را پشت سر بگذارد، می خواهد انتقاد کند، اما بد کسی را نمی خواهد، می خواهد عقاید خود را بیان کند و دیگران را متقاعد گرداند، اما نمی خواهد اختیار اوضاع را در دست بگیرد، می خواهد اعتماد به نفس داشته باشد، اما کسی را نترساند. دو دلی و تردید او در حالت های ظریف جسمانی اش نمایان است. سری که اندکی خم شده، نگااهی شرمگین و پرسشگر و لبخندی مردد، گویی این پیغام را مخابره می کند: در عمق وجودم از خودم مطمئن نیستم. به من بگویید چه کار کنم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات