کتاب دجال ؛ تلاشی برای نقد مسیحیت فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مقالات،نقد،زندگینامه انتشارات جامی

دجال ؛ تلاشی برای نقد مسیحیت

نویسنده: فردریش نیچه
مترجم: سعید فیروزآبادی
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

تلاشی برای نقد مسیحیت

عبارت دجال در عهد جدید چندین بار تنها در رساله یوحنا آمده‌است و مقصود کسی است که با مسیح مقاومت یا ضدیت می‌کند. و مدعی آن باشد که خود در جای مسیح است.

بدون شک «دجال»او همان گونه که خود نیز می گوید کتابی است برای چشم باز کردن ، دوباره دیدن ، دوباره خواندن و به عبارتی بازسنجی تمامی ارزش هایی که سال های طولانی حقیقت می پنداشته ایم!

نیچه تهدیدی را از جانب مسیحیت در می یابد ...تهدیدی که در مقابل ابر انسان نیچه قد علم میکند،رعب و وحشت می آفریند و تسلیم شدن در برابر آن،تباهی انسانیت را به همراه دارد! از دیدگاه او ، این تباهی گرفتار نوع آدمی میشود؛نظیر پاسکال فیلسوف و ریاضی دان فرانسوی-که باور کرده بود خردش به دلیل گناه موروثی تباه شده است. در حالی که نیچه می پندارد که خود مسیحیت او را تباه کرده است!

نیچه میکوشد در دجال خود،مقدمات بیگانگی انسان با خواسته ها و حقایق زندگی اش را به روشنی نشان دهد. او انسان را ترغیب می کند به این که به انسانی آفرینشگر و به عبارتی به انسانی ایده آل یا ((ابر انسان)) تکامل یابد...خود را بسازد...ماهیت بخشد و از تباهی رها سازد.

آدمی نیاز به ژرف نگری و چشمانی بیناتر برای رسیدن به ارزش های والای انسانی دارد اما...انسان امروزی تباهی را دریافته و با این حال تمام امور به همان روال گذشته است! و .... دجال را باید خواند...باید با نگرشی جدید زیست...زمان ، زمانِ بازسنجی تمامی ارزش هاست!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دجال ؛ تلاشی برای نقد مسیحیت

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 80642 - 75/4
  • موجودی: در انبار
  • 320,000ریال
  • 255,000ریال

برچسب ها: فردریش نیچه, سعید فیروزآبادی, , فلسفه اجتماعی, فلسفه غرب, نیچه, فلسفه دین, کتاب دجال ؛ تلاشی برای نقد مسیحیت

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html