كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دایره گچی قفقازی

دایره گچی قفقازی

نویسنده: برتولت برشت
مترجم: مجید امین موید
ناشر: رز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب
این نمایشنامه نمونه ­ای از گونه تئاتر حماسی برشت و تمثیلی است از یک دختر روستائی که کودکی را می­دزدد اما برای او مادری بهتر از مادر اصلی کودک می­شود.

نمایشنامه در سال 1944 نوشته شده، زمانی که برشت Brecht در ایالات متحده زندگی می­کرد. اریک بنتلی Eric Bentley‌ نمایشنامه را از آلمانی به انگلیسی ترجمه کرد و اولین اجرای جهانی آن یک کار دانشجوئی در کالج کارلتون Carleton College مینسوتا در سال 1948 بود. اولین اجرای حرف ه­ای دایره گچی قفقازی در تئاتر هدگرو Hedgrew Theatre فیلادلفیا و به کارگردانی بنتلی Bentley و نخستین اجرای آلمانی آن در تئاتر شیفباوردام Theatre am Schiffbauerdamm برلین، انجام شد.
امروزه دایره گچی قفقازی یکی از مهمترین نمایشنامه­ های برشت و نیز از مهمترین نمایشنامه­ های آلمانی است که به طور مرتب اجرا می­شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دایره گچی قفقازی

  • ناشر: رز
  • کد کتاب: 106191- 25/6
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال

برچسب ها: برتولت برشت, م. امین موید, مجید امین موید, نمایشنامه آلمانی, داستان های آلمانی, برشت, کتاب دایره گچی قفقازی