كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
دایره المعارف مصور جاسوسی

دایره المعارف مصور جاسوسی

نویسنده: کیت میلتون
مترجم: الهام شوشتری زاده
ناشر: سایان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 218
اندازه کتاب: رحلی سلفون - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

سیری در جهان رمزآلود جاسوسان ؛ مصور - رنگی

جاسوسی کار بدست آوردن اطلاعات طبقه‌بندی شده بدون اجازه و اطلاع صاحب آن است.گذشته از جذابیت وسایل جاسوسی در این کتاب استثنایی خوانندگان را با مشکلاتی که ماموران اطلاعاتی امروز با آن روبه رو هستند آشنا میکند مامورانی که با جاسوسی دوره ی پس از جنگ و تهدیدهای تروریستی مقابله میکنند دانشنامه ی جاسوسی سهمی بی نظیر در ادبیات حوزه ی اطلاعات دارد این کتاب با روایت نحوه غلبه بر تهدیدهای جاسوسی گذشته ما را به ممکن بودن پیروزی بر چالش های آینده خوش بین میکند.

این اثر تاریخچه‌ی جاسوسی را در مدخل‌های کوتاه به همراه تصاویر رنگی روایت می‌کند. وسایل جاسوسی، مواد تازه‌تر جاسوسی، نقش رایانه‌ها و اینترنت و وسایل جاسوسی سازمان‌های اطلاعاتی روسیه و تشکیلات اطلاعات خارجی آلمان شرقی از مواردی است که این کتاب به آن پرداخته است. 

یکی از مصادیق بارز و قدیمی جرایم علیه امنیت ملی است. جاسوسی معمولاً یک جرم سازمان‌یافته و در عین حال فراملی می‌باشد چرا که در آن اطلاعات حیاتی یک کشور از طریق یک نظام سازمان‌یافته و منابع انسانی، نه ابزاری مثل ماهواره‌های اطلاعاتی کشورها، در اختیار کشور یا کشورهای دیگر قرار می‌گیرد.

گارو حقوق دان غربی در تعریف جاسوسی بیان می‌کند: جاسوسی عبارت است از جمع آوری وتملیک اطلاعات و تعلیمات اسناد قابل استفاده یک کشور خارجی بر ضد امنیت کشور خارجی دیگر. جاسوسی ممکن است که در سطح و اجتماعات کوچک تر نیز روی دهد. به عنوان مثال ممکن است بعضی از افراد اطلاعات خصوصی دیگران را بنا به انگیزه‌های مختلف جمع آوری کنند. هم چنین ممکن است بعضی از سایت ها و یا نرم‌افزارها اطلاعات خصوصی افراد را جمع اوری کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دایره المعارف مصور جاسوسی

  • ناشر: سایان
  • کد کتاب: 107690 - 112/1
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال
  • 550,000ریال

برچسب ها: کیت میلتون, الهام شوشتری زاده, جاسوسی, علوم سیاسی, جنگ سرد, کتاب دایره المعارف مصور جاسوسی