كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
دایره المعارف شیمیدانان جهان

دایره المعارف شیمیدانان جهان

نویسنده: سیدرضا آقاپور مقدم
ناشر: نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1400
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ:

کمیاب  - کیفیت : در حد نو
 

مروری بر کتاب

 زندگینامه، اکتشاف، اختراعات

شیمی‌دان کسی است که بر دانش شیمی اشراف دارد و یا روی آن مطالعه می‌کند.شیمی‌دان‌ها معمولا بر روی ترکیب مواد شیمیایی و خواص آنها کار می‌کنند.نخستین فرآیند شیمیایی که بشر آن را آموخت ، سوختن است. آتش می‌توانست همه مواد را از نظر ماهیت تغییر دهد.کشف آهن و مس زندگی انسان‌ها را تغییر داد و پس از کشف طلا به عنوان یک فلز قیمتی ، بسیاری بر آن شدند تا راهی بیابند که مس را به آن تبدیل کنند.تبدیل مس به طلا را کیمیا و کسانی که بر آن اهتمام می‌ورزیدند را کیمیاگر نامیدند. بدین ترتیب کیمیاگران ، نخستین شیمی‌دان‌ها بودند.پس از لاوازیه ، دانش شیمی وارد دانشگاه‌ها شد و از آن پس به یک مطالعه تجربی دنبال می‌شد و اندازه‌گیری‌ها و ارزیابی‌های کیفی و کمی آن به ثبت رسید.

کتاب فوق به زندگی و اکتشافان این شیمی دان ها می پردازد :
دمیتری مندلیف،سوانت آرنیوس ،آمادئو آووگادرو ،ویلهلم اسوالد،هرمن اشتودینگر ،هانس کریستین اورستد ،یونس یاکوب برزلیوس ،هانری بکرل،ادوارد بوخنر ،نیلز بور ،رابرت بویل ،سرگی میخائیلوویچ پروکودین گورسکی ،جوزف پریستلی ،لینوس پاولینگ ،جابر بن حیان ،جان دالتون ،پیتر دبای،هامفری دیوی ،ارنست رادرفورد ،محمد زکریای رازی ،کارل زیگلر ،گلن سیبورگ و ..

فهرست

1- سوانت آرنیوس
2- آمادئو آووگادرو
3- ویلهلم اسوالد
4- هرمن اشتودینگر
5- هانس کریستین اورستد
6- یونس یاکوب برزلیوس
7- هانری بکرل
8- ادوارد بوخنر
9- نیلز بور
10- رابرت بویل
11- سرگی میخائیلوویچ پروکودین گورسکی
12- جوزف پریستلی
13- لینوس پاولینگ
14- جابر بن حیان
15- جان دالتون
16- پیتر دبای و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دایره المعارف شیمیدانان جهان

  • ناشر: نشر کتاب
  • کد کتاب: 92573 - 93/1
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال

برچسب ها: سیدرضا آقاپور مقدم, دمیتری مندلیف،سوانت آرنیوس, آمادئو آووگادرو, ویلهلم اسوالد،هرمن اشتودینگر, هانس کریستین اورستد, یونس یاکوب برزلیوس, هانری بکرل،ادوارد بوخنر, نیلز بور, رابرت بویل, سرگی میخائیلوویچ پروکودین گورسکی, جوزف پریستلی, لینوس پاولینگ, جابر بن حیان, جان دالتون, پیتر دبای،هامفری دیوی, ارنست رادرفورد, محمد زکریای رازی, کارل زیگلر, گلن سیبورگ, شیمی, علمی عمومی, دایره المعارف, کتاب دایره المعارف شیمیدانان جهان