منو
سبد خرید

دایره المعارف اساطیر و آیین های باستانی جهان جلد دوم ؛ الف

دایره المعارف اساطیر و آیین های باستانی جهان جلد دوم ؛ الف
-10 %
دایره المعارف اساطیر و آیین های باستانی جهان جلد دوم ؛ الف
675,000 ریال
750,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 92647
  • وزن: 1.70kg
  • SKU: 55990

دایره المعارف اساطیر و آیین های باستانی جهان جلد دوم ؛ الف

نویسنده: غلامرضا معصومی
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جلد دوم کتاب ، یک کار پژوهشی در مورد تمام اساطیر و آیین های باستانی جهان است که به صورت مصور اساطیر و آیین های باستانی جهان را به زبان فارسی آورده است. در ابتدای کتاب مقدمه ای در مورد آیین ها و اساطیر جهان گفته شده و از زبان اسطوره شناسان به تصویر اساطیر و آیین ها و نقش آن در تمدن بشری پرداخته شده است و از صفحه ٣٣ به بعد به ترتیب حروف الفبا به معرفی اساطیر و آیین ها پرداخته شده است.

از جمله معروف ترین این اساطیر و آیین ها آورده شده است که می توان به آئارو ، آئاس ، آئیپتوس ، آئتیلا ، آئسیموس ، آئینیاس ، آئوچین ، آئو ، آئوکوانگ ، برهما ، بودا ، بها گاواتا ، تائو ، دائو ، تانترا ، جین ، زرتشت ، زروان ، عیلامی ، کنفوسیسو ، گرهمه ، لاما ، ماویا ماکا ، مافی و مزدک ، ماهایانا ، مغان ، نیایش ، و دایی ، هندو ، وندیدا ، هفت سین ، آب ، آشور، آشور بانیپال، بین النهرین، سومر، اسطوره توفان در اساطیر عربی، آویسی، چین، مصر، بابل.... اشاره کرد.

از خصوصیات این دایره المعارف این است که اسامی و اعلان علاوه بر نوشتن ؟ به صورت فارسی هجای آوای آن به انگلیسی هم آمده تا راحت تر خوانده شود و تمام اساطیر را با مکان آن آورده شده است که مربوط به کدام سرزمین است. در پایان این دایره المعارف ، فرهنگ اصطلاحات و اسامی و اعلان ها با توضیح مختصر آن ها آورده شده است.

گزیده متن اسطوره ها بازگوکننده چگونگی زندگی بشر ، مناسک و آیین ها , تولد و مرگ و زندگی پس از مرگ انسان می باشد. در توجیه واژه اساطیر می توان گفت : «اساطیر واژه ای است تازی که از زبان عربی به زبان فارسی راه یافته است. معنی آن عبارت است از سخن های پریشان و بیهوده، افسانه های باطل، احادیث بی سامان و قصه های دروغ. اسطوره را باید نگرشی دانست که بیان تفکر و اندیشه بشر را با تخیل در هم آمیخته و به مرور زمان خود را به زندگی بشر تحمیل می کند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب