دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

داوری اخلاقی ؛ فلسفه اخلاق چیست ؟

داوری اخلاقی ؛ فلسفه اخلاق چیست ؟
درحال حاضر موجود نمی باشد

داوری اخلاقی

نویسنده: خوزه گالیندو - هکتور زاگال
مترجم: احمد علی حیدری
ناشر: حکمت
زبان کتاب: فارسی

تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

فلسفه اخلاق چیست ؟

درآمدی بر فلسفه اخلاق با معرفی مهم ترین مفاهیم رایج در حوزه فلسفه اخلاق و تاریخچه ای بسیار مفید از آن،خوانندگان را با تفکر فلسفی در باب امور اخلاقی آشنا می کند. هرچه نویسندگان از گرایشی ارسطویی در حوزه اخلاق دفاع می کنند اما گزارشهای جالبی از آرای اخلاقی کانت، کرکه گور، مارکس، نیچه، شلرو مکتب فرانکورت در این کتاب آمده است.بخش پایانی به طرح برخی مسائل جاری در این حوزه همچون، محیط زیست، حریم شخصی افراد، سکس و خشونت اختصاص دارد.

آنچه از شنیدن واژه ی اخلاق به ذهن متبادر می شود این است که مجموعه پرسش های ما که ناظر به خوبی و بدی است و مجموعه ی تجربه های ما که معطوف به خوبی و بدی است، مسائلی هستند که هر روز آن ها تجربه می کنیم و با آن ها سروکار داریم، و این واقعیتی غیرقابل انکار است. سریال های تلویزیونی، رمان ها و روزنامه ها، پیرامون رفتارها و مسائلی دور می زنند که دیر یا زود باید درباره ی خوبی و بدی آن ها ارزیابی صورت گیرد.

بر این اساس در کتاب حاضر با معرفی مهم ترین مفاهیم رایج در حوز ه ی فلسفه ی اخلاق و تاریخچه ای از آن، خوانندگان با تفکر فلسفی در باب امور اخلاقی آشنا می شوند. گرچه نویسندگان از گرایش ارسطویی در حوزه ی اخلاق دفاع می کنند، اما گزارش های جالبی از آرای اخلاقی کانت، کرکه گور، مارکس، نیچه، شلر و مکتب فرانکفورت در کتاب آمده است. بخش پایانی به طرح برخی مسائل جاری در این حوزه هم چون، محیط زیست، حریم شخصی افراد، خشونت و... اختصاص دارد.

فهرست

 تعریف اخلاق
دین
ادبیات
اخلاق و روان پزشکی
فلسفه و اخلاق
طبیعت به عنوان مبنای اخلاق
اخلاق به عنوان راهنمای سعادت
طبیعت و آزادی
آموزه های اخلاقی
تقدیر و سعادت
آزادی و تکلیف
فراسوی نیک و بد
اعتیاد
مساله ای اخلاقی
هجوم رسانه های عمومی به فضاهای خصوصی
و... 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات