منو
سبد خرید

دانشنامه کوچک ایران ؛ اساطیر، تاریخ، جغرافیا و نامداران علم و ادب ایران

دانشنامه کوچک ایران ؛ اساطیر، تاریخ، جغرافیا و نامداران علم و ادب ایران
-18 %
دانشنامه کوچک ایران ؛ اساطیر، تاریخ، جغرافیا و نامداران علم و ادب ایران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 97318 - 59/1
  • وزن: 1.50kg
495,000 ریال
600,000 ریال
5 یا بیشتر 460,000 ریال

دانشنامه کوچک ایران

نویسنده: ژاله متحدین ,محمدجعفر محجوب
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 460
اندازه کتاب: رحلی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1393 ~ 1381 - دوره چاپ: 2 ~ 1

 

مروری بر کتاب 

اساطیر، تاریخ، جغرافیا و نامداران علم و ادب ایران

اطلاع گیری و اطلاع رسانی در عصب انفورماتیک چندان ضرورت یافته است که صحبت درباره ی ارزش نشر دایره المعارف ها و فرهنگ نامه ها،کار را به تاکیدهای ملال آور می کشاند.خوشبختانه چندی است که دبیران و آموزگاران نیز به این مهم توجه کرده اند و جست و جوی نوآموزان و دانش پژوهان جوان و نوجوان،جامعه را با مرحله ای تازه از تحقیق و کندوکاو مواجه کرده است.

این کتاب مصوّر، شامل سه بخش و نزدیک به سیصد عنوان، فشرده آگاهی ها و داده های سودمندی را در باره ایران از جمله تاریخ، جغرافیا، فرهنگ و هنر آن به زبانی روشن و مفهوم در اختیار خواننده قرار می دهد. مجموعه دانستنی هایی که در این دانشنامه آمده حاصل سال ها پژوهش مولف و ویراستاران آن در کتاب های مرجع و منابع و اسناد تاریخی بوده است. مولف این دانشنامه، ژاله متحدین، به تفسیر و توضیح رویدادها در حداقل کفایت کرده و هم خویش را بیشتر مصروف به گزارش بی پیرایه ای از سرفصل های عمده تاریخ ایران، ویژگی های جغرافیایی و اقلیمی و فرهنگی آن و کارنامه زندگی و میراث نخبگان سیاسی، اجتماعی وادبی ایران از ازمنه باستان تا دوران معاصر کرده است.

فهرست منابع و مراجع عمده ای که برای تالیف و تنظیم این اثر استفاده شده در پایان هر فصل آورده شده است. از آن جا که فصول و مطالب این دانشنامه بر اساس موضوعی تفکیک و رده بندی شده از آن می توان هم به عنوان یک مرجع و هم یک متن درسی بهره گرفت. این دانشنامه به ویژه برای نوجوانان و جوانان ایرانی بیرون از وطن که مشتاق آشنایی بیشتر با ویژگی ها و مفاخر زادگاه خوداند منبعی مفید می تواند بود.

...ناگفته پیداست که با نگاهی دقیق و کارشناسانه چند بخش این دانشنامه که عنوانهای مشابه و نزدیک به هم دارند باید یک کاسه شود. مؤلف ارجمند مأخذ کار را-علی الرسم-در پایان هر بخش می آورد. اگر قرار باشد صفت «کوچک» بر این کتاب بماند ، جا دارد آن را یک «کتابخانه کوچک» ایران شناسی بشناسیم ...

فهرست

 جغرافیای طبیعی و اقتصادی
جغرافیای سیاسی
اقوام
تاریخ
جنگها و قیامهای تاریخی
جنبش های اجتماعی
سرداران بزرگ و نامداران سیاست
دین
فرهنگ
ادب
بزرگان دانش
اندیشه و ادب
فرهنگ عامه
برگزیدگان افسانه
هنر و هنرمندان

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات