كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دانشنامه علوم فلسفی ؛ فلسفه طبیعت

دانشنامه علوم فلسفی

نویسنده: گئورگ ویلهلم فریدریش هگل
مترجم: زیبا جبلی
ناشر: شفیعی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 744
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

فلسفه طبیعت

دانشنامه علوم فلسفی به صورت طرح اثر گئورگ ویلهلم فردریش هگل منطبق است با جلد نهم مجموعه بیست جلدی مجموعه آثار هگل چاپ suhr kamp فرانکفورت کنارماین - 1986. هگل در این اثر با توانایی و وضوح فوق العاده ای سیر منطقی اندیشه در پویه تاریخ را دنبال می کند و نمادهای رنگارنگ فلسفی آن را از دیدگاهی دیالکتیکی مورد بررسی قرار می دهد.

هگل «فلسفه‌ی تاریخ» خود را برای ارایه عمومی تنها به شکل اشاره و خلاصه‌ی مطلب‌های مهم در قالب الگوی یادداشت‌ها برای سخنرانی دانشگاهی آماده کرده بود و آن هم به عنوان بخشی از «فلسفه‌ی حق و دولت» که هم به شکل بررسی ویژه‌ی این رشته‌ی درسی در سال 1821 و هم به صورت بندها و ماده‌ها در «دانشنامه‌ی مبناهای دانش‌های فلسفی» در اختیار عموم قرار گرفته بود. علاوه بر آن در دانشگاه برلین در ترم‌های زمستانی از سال 1822 تا 1831 درس‌های خطابی تاریخ فلسفه را ارایه می‌کرد، که در طی آن نه تنها اصل‌های نظریه‌ای عام‌تر را بیان می‌نمود، بلکه در طی درس‌ها، کل محتوای سیر جریان تاریخی را، تفسیر و تبیین می‌کرد.

پس از مرگ هگل، «انجمن دوستداران و شاگردان هگل» به چاپ یکنواخت و تصحیح آثار او برای چاپ، از جمله فلسفه‌ی تاریخ و بخش‌هایی از «دانشنامه» مبادرت کردند. ادوار گانس از شاگردان او در سال 1840 نسخه‌ی دوم از فلسفه‌ی تاریخ را منتشر کرد. و بالاخره در سال 1848 پسر هگل، کارل، نسخه‌ی سوم فلسفه‌ی تاریخ را انتشار داد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دانشنامه علوم فلسفی ؛ فلسفه طبیعت

  • ناشر: شفیعی
  • کد کتاب: 103751 - 24/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: گئورگ ویلهلم فریدریش هگل, زیبا جبلی, فلسفه طبیعت, فلسفه, فلسفه غرب, دانشنامه فلسفه, فلسفه اجتماعی, هگل, کتاب دانشنامه علوم فلسفی