دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دانشنامه سیاست حزبی

دانشنامه سیاست حزبی

نویسنده: ویلیام کروتی - ریچارد اس کاتز
مترجم: محسن میردامادی - علیرضا بهشتی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 674
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 از جمله لوازم غیرقابل‌جایگزین مردم سالاری، وجود احزاب پویا و فعال است. اما تحقق یک نظام کارآمد حزبی امری نیست که یک شبه محقق شود و به پیش‌نیازهای تاریخی، فکری، اجتماعی، سیاسی و ... نیاز دارد. ریچارد اس کاتز و ویلیام کروتی که از دانشوران برجسته بین‌المللی در زمینه مباحث مربوط به احزاب شمرده می‌شوند با دعوت از ده‌ها دانشمندی که هر یک بر روی یکی از جنبه‌های سیاست حزبی تخصص دارند کتاب ماندگار دانشنامه سیاست حزبی را گرد آورد‌ه‌اند که در حال حاضر مهم‌ترین مرجع برای مطالعه در این زمینه در سطح جهان شمرده می‌شود.

از تعاریف نظری تا مباحث تاریخی،‌ تا اندیشه سیاسی،‌تا مطالعت در زمینه کارکردهای نظام حزبی، تا مسائل مرتبط با به کارگیری نیروهای سیاسی و انتخاب نامزدها،‌ تا مبارزات انتخاباتی،‌تا تامین مالی، سازمان حزبی،‌احزاب در نواحی مختلف جهان،‌احزاب جنبشی، احزاب و جامعه،‌حزب و رسانه، مشتری مداری، هویت حزبی،‌ قوانین احزاب، احزاب حکومتی و حکومت‌های حزبی، نقش بین‌المللی احزاب، دگردیستی‌های احزاب، ... و تا احزاب سایبری از جمله موضوعاتی هستند که در این مجموعه مورد تامل قرار گرفته‌اند.

این اثر که ترجمه ای از کتاب “Handbook of party politics” است ، شامل یک مقدمه و ۴۵ فصل است که به وسیله ۴۸ نفر از استادان برجسته و دانشمندان علوم سیاسی و با ویراستاری ریچارد کاتز و ویلیام کروتی نگاشته شده است. در کتاب «دانشنامه سیاست حزبی» آخرین یافته های علمی در عرصه های نظری و کارکردی احزاب به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات