دانشنامه زکات ، دو جلدی

دانشنامه زکات

نویسنده: یوسف قرضاوی - عبدالصمد مرتضوی
ناشر: احسان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1407
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

دانشنامه زکات ترجمه کتاب «فقه الزکاه» اثر اندیشمند معاصر، دکتر یوسف قرضاوی است که بسیار مورد توجه مراکز علمی قرار گرفته است. برخی از علما آن را کتاب قرن خوانده اند و برخی چون غزالی گفته اند:

«در تاریخ اسلام کتابی با این جامعیت را در موضوع زکات سراغ نداریم». استاد قرضاوی خود نیز این کتاب خود را بهترین اثر خویش بر می شمارد. این کتاب به زبان های مختلفی ترجمه شده و بیش از 30 بار تجدید چاپ شده و هر روز نیز بر مقبولیت آن افزوده می شود.

در این کتاب مولف – همانگونه که منهج علمی اوست – به دور از هرگونه تعصبی و با رویکردی کاملا علمی نصوص و دلایل ارائه شده در هر بحث را مورد بررسی قرار داده و با تجزیه و تحلیل دقیق و ضمن نقل آرا و فتاوای فقهای مختلف مذاهب، به نتیجه گیری در مورد آن پرداخته و دیدگاه خویش را در مورد آن مطرح نموده است.

یکی از مهمترین مسائلی که در عصر حاضر ضروری است مورد توجه و بررسی قرار گیرد این است که بسیاری، تصورشان این است که آن کسی که 40 گوسفند یا پنج شتر دارد؛ باید سالیانه زکات بدهد اما آن کسی که ماهیانه چندین برابر درآمد چند سال کشاورز یا دامدار را حاصل می کند، از زکات دادن معاف است.

در کتاب ارزشمند دانشنامه زکات تقریبا به تمامی پرسش ها در حوزه زکات به طور مستدل و با ارائه براهین قانع کننده پاسخ داده شده است و کلیه صاحبان حرف و مشاغل می توانند مسائل مربوط به زکات دارایی های خود را در این کتاب بیابند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دانشنامه زکات ، دو جلدی

  • ناشر: احسان
  • کد کتاب: 113364 - 1/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: یوسف قرضاوی, عبدالصمد مرتضوی, زکات, اسلام, فقه اسلامی, کتاب دانشنامه زکات