منو
سبد خرید

دانشنامه تاریخ ، دو جلدی

دانشنامه تاریخ ، دو جلدی
-11 %
دانشنامه تاریخ ، دو جلدی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 114987 - 24/0
  • وزن: 4.00kg
4,000,000 ریال
4,500,000 ریال

دانشنامه تاریخ

نویسنده: محمود طلوعی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1226
اندازه کتاب: رحلی سلفون - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

مصور

دانشنامه شرح فشرده و گزیده‌ای از رویدادهای مهم تاریخی، تاریخ کشورهای جهان و تراجم احوال شخصیت‌های تاثیرگذار تاریخ اعم از چهره‌های سیاسی، مذهبی، علمی، ادبی و هنری است. کتاب حاضر، جلد نخست این مجموعه است و موضوعات آن بر اساس حروف الفبا تنظیم شده است.

مجلد اول از حرف «آ» تا «غ»  و مجلد دوم از « ف» تا «ی» به همراه پیوست ها و تقویم تاریخ را شامل می‌شود. در بخش ضمایم کتاب نیز، بعضی اسناد مهم و گزارش‌های مستند تاریخی مربوط به ایران و هم‌چنین روزشمار وقایع ایران و جهان تا پایان قرن بیستم آمده است. هم‌چنین تاریخ کشورهای جهان، که تعداد آنها در آغاز قرن بیست و یکم به دویست نزدیک شده، بخش مهمی از این دانشنامه را به خود اختصاص داده است.

دربارة وقایع تاریخی که در منابع مختلف از زوایای گوناگون مورد بحث قرار گرفته و غالبا تصاویر متفاوت و گاه متناقضی از یک رویداد تاریخی به خواننده ارائه می‌دهند.  نگارنده در این مجموعه کوشیده است تا با مراجعه به معتبرترین منابع، صحیح‌ترین روایت از یک واقعة تاریخی عرضه کند. وی هم‌چنین در تراجم احوال شخصیت‌های تاریخی، اعم از پیشوایان مذهبی، سلاطین، دولتمردان، دانشمندان، نویسندگان، فلاسفه و هنرمندان، به شرح حال تاثیرگذارترین آنها اکتفا کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات