دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دانشمندان آذربایجان

دانشمندان آذربایجان

نویسنده: محمد علی تربیت
ناشر: مجلس شورای ملی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 414
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1314 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : 

مروری بر کتاب

اثر حاضر، یکی از کتب کلاسیک در زمینة معرفی رجال آذربایجان است . در این اثر، ترجمة احوال نهصد و سی و چهار تن از رجال برجستة آذربایجان با تکیه بر منابع تاریخی، ادبی و رجال معتبر جمع‌آوری شده است که در مقدّمة کتاب این منابع به صورت اجمالی معرفی شده‌اند در ابتدای اثر، تقریطی به قلم «حسن اسفندیاری» معروف به «حاج محتشم السلطنه» بر مجموعه آمده است. همچنین، اثر حاضر مشتمل بر فهرست و شرح مختصری از یکصد و پنج عنوان روزنامه‌هایی که در آن زمان در آذربایجان چاپ و منتشر شده‌اند، است.

گردآورنده در تدوین این مطالب از منابع دست‌نویس تاریخی، ادبی و رجال بهره جسته است . بخش پایانی کتاب به فهرستی از یکصد و پنج روزنامه اختصاص دارد که در آذربایجان چاپ و منتشر شده‌اند .در این فهرست که براساس الفبا تنظیم یافته ذیل هر روزنامه این اطلاعات مندرج است :دوره انتشار، محل انتشار، نوع چاپ، نام مدیر، و سال انتشار .

برخی این نشریات عبارت‌اند از :
آذر، آذر آبادگان، آزاد، آزادیستان، اتحاد، ادب، انجمن، بریدشمال، تبریز، تجدد، توفیق، جریده اسلامی، خاور، دبستان، روزنامه ملی، سعادت، شرق، عبرت، عدالت، فریاد، فکر، کاوه، مساوات، ملانصرالدین، و نجات .در صفحات پایانی فهرست اعلام متن آمده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات