دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

داستایفسکی جدال شک و ایمان

داستایفسکی جدال شک و ایمان
داستایفسکی جدال شک و ایمان
درحال حاضر موجود نمی باشد
داستایفسکی جدال شک و ایمان
داستایفسکی جدال شک و ایمان
داستایفسکی جدال شک و ایمان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 150789 - 78/3
  • وزن: 0.35kg
0 ریال

داستایفسکی جدال شک و ایمان

نویسنده: ادوارد هلت کار
مترجم: خشایار دیهیمی
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 352
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

کتاب جدال شک و ایمان در مورد وقایع ناگوار زندگی داستایوسکی است.مواردی مانند اینکه چط.ور پدرش به دست دهقانان به قتل رسیده است ،یا مصیبت های خودش قبل از و بعد از تبعید در سیبری . صرع ، قمار ، فقر و بدهی های وی .این کتاب که برای اولین بار در سال 1931 منتشر شد ، رشد و پیشرفت متمرکز داستایوفسکی و علل آن را دنبال میکند. از کودکی سخت و خلوت او تا اولین حضورش به عنوان جوششی ادبی . در طول سالهای درد و رنج ، تا بلوغ او . تا هنرمند شدن او و فرجام نهایی به عنوان یک میهن پرست روسی.

کتاب جدال شک و ایمان حدود پنجاه سال پس از مرگ داستایفسکی نوشته شده است ، زمانی که مواد لازم برای مطالعه کامل در دسترس قرار گرفت ، مطالعه کلاسیک کار نشان دهنده رویکردی به زندگی و نبوغ داستایوسکی است که تحت تأثیر نگرانی های اواسط قرن بیستم است. این رفتار داستایوسکی با داشتن دید روشنگرانه بر روی هر یک از رمان های عالی او و دقت . زیبایی سبک آن ، مقدمه ای کامل برای انسان است ، چه به عنوان یک رمان نویس و چه به عنوان یک انسان.

نویسنده در این کتاب به تطبیق آثار داستایفسکی با زندگی‌ واقعی اش می‌پردازد. او در این راه افراط نمی‌کند ولی شیوه‌اش تقریباً سنتی است. ادعاهای "کار" خالی از افسانه‌سرایی‌های زندگی‌نامه‌نویس‌ها، و قابل اعتماد است و البته نقدهایی هم از برخی تصورات رایج درباره‌ی داستایفسکی و آثارش ارائه شده که تا حدّی موافق ِبرداشت‌های امروزین درباره‌ی ’مولف‘ و ’اثر ادبی‘ است.

عنوان فرعی کتاب ؛ جدال شک و ایمان ، گویا بر‌افزوده‌ی مترجم است. در آغاز کتاب در نقل ِ قولی از "الکساندر هرتسن" آمده است: «من روس هستم. زندگی به من آموخته است بیندیشم، امّا اندیشیدن راه زیستن را به من نیاموخته است». آن عنوان و این نقل قول، شواهدی از نظرگاه نویسنده درباره‌ی روس‌ها و به خصوص داستایفسکی، است.


فهرست 

1 - سالهای رشد
2 - سالهای هیجان و جوشش
3- سالهای آفرینش
4- سالهای کامروایی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات