داستان پنیر ؛ چه كسي پنير مرا جا به جا كرد

داستان پنیر

نویسنده: اسپنسر جانسون
مترجم: آزاده بصیری
ناشر: بنفام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 296
اندازه کتاب: بیاضی جیبی- سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

روشی حیرت انگیز برای رویارویی با تغییر در کار و زندگی

این کتابچه شامل شیوه‌ها و راه‌کارهایی برای تغییر در کار و زندگی و کسب موفقیت است که در قالب داستانی استعاری به دو زبان فارسی و انگلیسی روایت شده است.

جهان اطراف ما همواره در حال تغییر است و در دوره‌ی نوجوانی برخورد با این تغییرات بسیار بیشتر از دوران بزرگسالی است. نکته مهم اما نحوه برخورد با تغییرات است. کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ کتابی بسیار سودمند برای افزایش مهارت نوجوانان در برابر تغییرات زندگی است. با خواندن داستان کتاب یاد می‌گیریم که چگونه مسائل مختلف را بیش از حد جدی و سخت نگیریم و چگونه خود را سریع‌تر با تغییرات وفق دهیم و در نهایت بهترین تصمیم ممکن را بگیریم تا هر تغییری در نهایت به سود ما تمام شود.

داستان ماجرای دو موش به نام‌های اسنیف و اسکِری و دو آدم کوچولو به نام‌های هِم و ها است که همگی در دالانی پر پیچ و خم زندگی می‌کنند و به دنبال پنیر برای پر کردن شکم خود و رسیدن به سعادت و خوشبختی هستند. در این داستان پنیر استعاره‌ای است از آنچه انسان می‌خواهد و آرزویش را دارد. مثل آرزوی شاگرد اول شدن یا نمرات خوب گرفتن، عضو تیمی شدن، به دست آوردن شغلی خوب و مناسب، داشتن رابطه‌ای خوب و دوستانه و در نهایت داشتن احساسی خوب از خود.

دالان، نماد جایی است که می‌توان در آن برای آرزوی خود تلاش کرد مثل خانواده، جامعه، مدرسه، محل کار و یا جایی که در آن بازی می‌کنید. چهار شخصیت داستان با تغییری غیرمنتظره مواجه می‌شوند ولی تنها یکی از آن‌ها به خوبی به تغییر واکنش مناسب می‌دهد و سپس آن‌چه را که آموخته است را بر روی دیوار‌های دالان ‌می‌نویسد. زمانی‌که خواننده دست‌نوشته‌های روی دیوار را می‌خواند متوجه می‌شود که چگونه بر ترس‌هایش غلبه کند و از تغییر پیش آمده به عنوان راهی برای رسیدن به موقعیت بهتر استفاده کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

داستان پنیر ؛ چه كسي پنير مرا جا به جا كرد

  • ناشر: بنفام
  • کد کتاب: 48584 - 81/1
  • موجودی: در انبار
  • 50,000ریال

برچسب ها: اسپنسر جانسون, آزاده بصیری, روانشناسی اجتماعی, تغییر, روانشناسی, کتاب داستان پنیر