دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

داستان و نقد داستان

داستان و نقد داستان
داستان و نقد داستان
درحال حاضر موجود نمی باشد
داستان و نقد داستان
داستان و نقد داستان

داستان و نقد داستان 

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: احمد گلشیری
ناشر: سپاهان - نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2030
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار:  1378 _ 1368 - دوره چاپ: 3 _ 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو 

 

مروری بر کتاب 

جلد اول : مجموعه داستان های کوتاه جهان به همراه نقد داستان ها

مجموعه فوق العاده ای برای ورود به دنیای داستان کوتاه است. از نظر تنوع ژانر و سبک مناسب است . به نقد بررسی آثار همینگوی، هورتورن، گی دو موپاسان، چخوف، لوئیجی پیراندللو، توما مان، شروود اندرسون، جویس، ویت برنت، کافکا، ایساک بابل، جیمز تربر، فاکنر، آلبرکامو، فلانری اوکانر، ادگار الن پو، مارکز پرداخته است.

گلشیری در این کتاب علاوه بر معرفی بسیاری از نویسندگان نام آشنا و ناآشنا، بر عملیات داستان نویسی به عنوان یک وضعیت معرفتی و پدیداری در نوع انسان نیز تاکید دارد و بارها در جای جای کتاب به این رفتار ممتاز بشری تاکید می کند. بر این وجه تمایز آدمی بر دیگر گونه های موجود و زنده، و انحصار میل و نیاز انسان به داستان سرایی و داستان شنویی. میلی که از زمان های بسیار دور با آدمی بوده و به قسمی تنها همدم انسان است. چه در دوره غارنشینی انسان، چه در زمان شهرنشینی و به تمدن رسیدن اجتماع آدمی.

کتاب به شدت برای کسانی که به جهان داستان و داستان نویسی علاقه داشتند هادی راه و مفید است. فرمت کتاب طوری تنظیم شده بود که علاقه مندان و هنرجویان هم با داستان‌ها آشنا می‌شدند، هم با چگونگی نقد آن و هم عناصر و مصالح برکار رفته در ساختمان داستان‌ها.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات